Pexels/Wesley Carvalho

Žiarlivosť sa nemusí objavovať len v partnerskom vzťahu, ale aj medzi kamarátkami. Schválne nepovieme medzi priateľkami, pretože ak máš skutočnú priateľku, tá ti nikdy nebude závidieť, ale bude sa tešiť s tebou. 

Kamarátstva však bývajú niekedy falošné a ak sa obklopuješ toxickými ľuďmi, nemôžeš sa čudovať, že sa do tvojho života vkradne aj žiarlivosť. Ako zistíš, že tvoja kamarátka na teba žiarli a svoje kamarátstvo len hrá?

Pripomína ti tvoje chyby

Rada ti pripomína všetky chvíle, kedy si niečo pokazila alebo ti niečo nevyšlo tak, ako si si to predstavovala. Aj keď išlo len o nejaké maličkosti a prehodí ich len tak, medzi rečou. Nasadí ti tak do hlavy chrobáka, že nie si dosť dobrá. A to robí len preto, aby ona vyzerala lepšie.

Hovorí, aké máš šťastie

Ak sa ti niečo podarí, nepochváli ťa alebo ti nepovie, že si to zaslúžiš, pretože si na tom tvrdo makala. Radšej ti povie, že máš len šťastie a aj ona by chcela dosiahnuť všetko tak ľahko, ako ty. Ak by ti povedala, že máš šťastie pri tom, ako vyhráš v lotérii, fajn, ale ak sa naozaj snažíš, mala by ti úspech dopriať.

Pochvala spolu s výčitkou

Ak ti zloží kompliment, len ona to dokáže urobiť tak, že tam ukryje aj výčitku alebo niečo, čím ťa dokáže uraziť. Kúpiš si napríklad nové šaty a ona ti povie, že vyzeráš síce dobre, no lepšie si vyzerala v tých druhých. Nikdy ťa nepochváli len tak pre nič za nič. Rada si do teba rypne a všetky tieto veci sa ti vrývajú do pamäte a vynoria sa v tú najhoršiu možnú chvíľu.

Buď sa ti vyhýba, alebo chce byť stále s tebou

Ak ti tvoja kamoška závidí, sú dve možnosti. Buď chce byť stále s tebou a trávi s tebou každú možnú chvíľu, alebo sa ti vyhýba. Ak aj s tebou trávi svoj čas, stále ti rozpráva vyššie spomínané veci. Šíri okolo vás negatívne emócie, kvôli ktorým sa cítiš potom zle.

V niektorých prípadoch sa s tebou žiarlivá kamoška nechce vôbec stretávať a hľadá výhovorky, aby sa vyhla kontaktu s tebou. Možno sa hanbí za svoje správanie alebo len nechce sledovať, ako sa ti darí.

Ohovára ťa

Ak nie je s tebou, ohovára ťa všade, kde sa len dá. Nedokáže proste zvládnuť, že si šikovnejšia a úspešnejšia ako ona a radšej proti tebe poštve aj ostatné dievčatá.

Dávaj si na takýchto toxických a falošných ľudí pozor a čo najskôr ich odstrihni zo svojho života. Uvidíš, že sa budeš mať oveľa lepšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife