pexels.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Žiarlivosť je zmesou strachu z prehry, zlosti, závisti, zúfalstva a kolísania nálad. Ten pocit, keď sú srdce a rozum vyvedené z rovnováhy, poznajú mnohé z nás. Neustále kontrolovanie, podozrievanie a následné hádky nie sú absolútne potrebné, len nás oberajú o dobrú náladu a ničia naše vzťahy. 

Žiarlivosť, ktorá nie je oprávnená, iba potvrdzuje to, že v prvom rade máš problém sama so sebou. Ak žiarliš na svojho partnera a na ľudí okolo neho, no nemáš naozaj žiaden dôvod, asi je problém hlavne v tebe a v tom, že nemáš dostatočnú sebalásku.

Žiarlivosť je sebadeštruktívna, kašli na ňu. Samozrejme, je prirodzené, že niekedy zažiarliš, no ak je to na dennodennej báze, niečo nie je v poriadku. Taktiež nerandi s niekým, kto je neznesiteľne žiarlivý a kto ti neustále dáva niečo za chybu.

„Žiarlivosť je vlastne násilie, ktorého obeťou je láska.“ —  Colette

zdroj: pexels.com

Žiarlivosť je jednou z tých emócií, ktoré zúfalo chceme vysvetliť jednoducho. Niektorí ľudia vám hovoria, že žiarlivosť je dôkazom lásky. Tí druhí majú diametrálne odlišný názor, ktorý hovorí, že to nemá nič spoločné s láskou a so všetkým, čo súvisí s neistotami žiarlivcov.

Žiarlivosť však môže znamenať aj nevyriešený vzťah samej so sebou, kedy žiarlime na hocikoho, pretože máme pocit, že nie sme pre nášho partnera dostatočne dobrí. Ak sa žiarlivosť používa ako nástroj na sebazničenie, niečo nie je v poriadku.

Ak si náchylná k extrémnej žiarlivosti, nastal čas to riešiť. Keď pochopíš túto emóciu, môžeš pochopiť problémy, ktoré vyriešiš a budeš si viac užívať svoj život.

Tvoja žiarlivosť ti možno len dáva signály, že niečo nie je v poriadku s tebou, nie s tým iným. Ak ten druhý ti nedáva akékoľvek dôvody na to, aby si skutočne mala žiarliť, skús si to prebrať v samej sebe, dokým nezničíš váš vzťah. Takže nabudúce, keď budeš opäť žiarliť, spomeň si na to, či to nie je preto, že máš nevyriešený vzťah sama so sebou.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating