unsplash.com

Keď píšem, počúvam alebo sa rozprávam je to pre mňa vlastne nejaká taká „seba terapia“. Teraz vám teda nejdem dávať rady, motivácie, nič. Teraz by som ich vlastne potrebovala ja. Idem si urobiť „seba terapiu“ a ty sa v tom možno nájdeš. A ak nie, je to skvelé, som rada za teba.

Som človek, ktorý miluje more, rieky, cestovanie, spoznávanie, ľudí, vecí, maličkosti a hlavne všetko, čo má dušu!

Aby ste chápali. Tá moja duša. Ktorú všade chcem, hľadám, vidím, dávam. V mojom ponímaní je to to, čo je autentické. Čo nie je obyčajné, umelo vytvorené, podľa nejakých takých tých typických „predloh“, ktoré nám život ukazuje na všetkých sociálnych sieťach a všade dookola.

Asi preto, že všade, do všetkého a do každého vkladám dušu alebo sa ju tam snažím nájsť ma občas prepadne taká tá smutná únava zo života….

zdroj: pexels.com

Keď prídem niekam a dýcha to tam prepychom a luxusom, ale nemá to dušu. Keď sa rozprávam s niekým, kto je vlastne na prvý pohľad maximálne obdivuhodný človek, ale nemá dušu. Keď sa tá duša na chvíľu vytratí aj mne…

Vytratila sa, lebo som smutná z toho, že vždy odídu tí jedineční ľudia. Niečím výnimoční… Som unavená z toho, aké je pre ľudí ťažké byť samým sebou. Unavuje ma, že tak málo ľudí si váži čo má a práve naopak, chce stále viac. Som smutná z toho, ako sa dievčatá medzi sebou predbiehajú v hraní sa na niekoho iného. A ako chlapci nevedia oceniť ich skutočnú hodnotu. Ničí ma pohľad na choré deti. A unavuje ako ľahkovážne sa vytrácajú vzťahy medzi ľuďmi. Som smutná, keď mi toho naraz tak veľa ubližuje.

zdroj: pexels.com

Stále som ale vďačná. Za to, že tí, ktorí odišli, tu byť mohli a boli mojou súčasťou. Za všetkých ľudí v mojom okolí,ktorí sami sebou vedia byť. Som vďačná, že existujú chlapci, ktorý vedia oceniť hodnoty dievčat a dievčatá, ktoré vedia aké hodnoty majú. Za všetky moje priateľstvá, ktoré tu vždy boli, sú a aj budú. Za všetky deti, ktoré učia nás dospelých akými ľuďmi byť. Za svoju rodinu. Som vďačná za všetko dobré aj zlé v mojom živote.

Len taká tá smutná únava zo života sa raz tiež skončí… uvažujem, že jej dopomôžem. Mám dve pomôcky. Letenka a cestovanie (občas pomôžu aj nové topánky 🙂 ). To je ten môj liek ! Každý nejaký máme. Nájdi ho a užívaj si život plnými dúškami, najviac ako sa dá. A nezabudni sa pri tom snažiť byť dobrým človekom.

Everything happens for a reason…. You live only once….

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife