pexels.com

Myslela si, že to bude muž jej života. Zo začiatku sa taký aj naozaj zdal. Pozorný, citlivý a empatický. Zároveň však mužný a sebestačný. Myslela si, že našla to, čo dlho nevedela nájsť a čo jej v predchádzajúcich vzťahoch chýbalo. Začínala veriť, že aj ona si našla niekoho, kto ju spasí, zachráni pred svetom a vďaka komu sa bude cítiť konečne šťastná.

Summer afternoon 💧 @alessandraventura #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

Po čase však pre seba zovšedneli.

Už to nebolo také vzrušujúce ako na začiatku. Čoraz viac začínala mať pocit, že si ju neváži a že jej vo vzťahu chýba viac, ako je ochotná strpieť. Už ho poznala natoľko, že presne vedela, ako sa zachová. A vedela aj to, že s jeho reakciami sa viac nestotožňovala. Kým ona bola milujúca a nežná, on sa často javil ako bezcitný a tvrdý. Nebol ochotný robiť kompromisy, už sa viac nesnažil získať si ju, pretože vedel ako veľmi ho má rada. No už to nebol ten človek, do ktorého sa zamilovala.

A tak začala bojovať. Najprv sama so sebou a neskôr aj s ním.

Presviedčala samú seba, že nájsť toho správneho človeka v dnešnej sebeckej dobe je už nemožné a keďže ho milovala, snažila sa potláčať všetko, čo sa jej na ňom nepáčilo.

Hľadala chyby, no nie tie, ktoré robil on, ale všetky tie, ktoré ešte mohla zmeniť ona. A keď už vyskúšala takmer všetko, zistila, že vzťah, v ktorom sa nachádza z nej urobil iného človeka. Muž, ktorý na oko stál po jej boku jej pomaly, no vytrvalo ničil sebavedomie a usvedčoval v tom, že nie je dosť dobrá.

Trvalo dlho, kým si uvedomila, čo si zaslúži. Musela dospieť k pocitu, že samej jej bude lepšie ako v jeho spoločnosti. Až vtedy si uvedomila, že tadiaľ cesta nevedie a aj keď sa vzpierala a nechcela ukončiť niečo, čo spolu budovali, vedela, že je to nevyhnutné. Nechcela si znova prechádzať rozchodom, nemala chuť sa znova s niekým zoznamovať a budovať vzťah. Jediné, čo chcela bol pokoj od mužov a všetkých tých nevydarených vzťahov.

@rocky_barnes #womanslook #celebrity #model

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

Všetkými skúsenosťami, ktorými si vo vzťahoch prešla, pre ňu láska začala strácať na význame. Už nie je tým, po čom prahne. Už ju viac nehľadá. Naučila sa žiť spokojne sama.

Nepotrebuje muža, ktorý by ju rozmaznával, pretože tak vie urobiť aj sama. Naučila sa o seba postarať. Dnes vie, že láska vo vzťahu nestačí a nepotrebuje ju na to, aby žila naplno. Je to jej voľba, ktorú si vybrala a naučila sa s ňou žiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating