Snažíš sa byť silná a ja viem, že si. Ale zakaždým, keď sa vrátiš domov a dáš si dolu falošný úsmev, tvoje myšlienky sa neustále vracajú k nemu. Nemôžeš si pomôcť, ale myslíš na neho každú minútu a jediné, čo si praješ je, aby sa nič z toho, čo sa udialo nestalo, aby váš vzťah nebol taký chaotický a neusporiadaný.

Vo svojom vnútri cítiš iba prázdnotu a bolesť. Adresuješ mu dlhé správy, ktoré sa nikdy nedočkajú statusu „odoslané“. Ťukáš a vymažeš, a stále dokola. Sleduješ ho na sociálnych sieťach, dívaš sa na jeho fotky a skúmaš, s kým je na nich. Bojíš sa, že sa po jeho boku objaví niekto iný. Lepšie povedané – iná. Drahá, jediné, čo tým dosahuješ je, že si vyčerpaná a bez energie.


Zdroj: unsplash.com

Stal sa niekým iným

Už to viac nie je ten muž, do ktorého si sa vtedy zamilovala. Už to nie sú tie veselé žiarivé hnedé oči. Vidíš v nich len chlad. Nežné pohladenia sa vytratili. Keď s ním kráčaš po ulici, vaše ruky už viac nie sú spojené. Nedá ti bozk na dobrú noc a nenapíše ti či si v poriadku. A Aj napriek tomu všetkému, ho chceš naspäť?

Túžiš po tom, aby si uvedomil, že spravil chybu, avšak on za všetko viní teba. Ale ty, moja drahá, si neurobila nič zlé. Ty nie si dôvod situácie, ktorá vznikla.

Si cenná a významná

Muž ako on si nezaslúži ženu ako si ty. Ty môžeš mať viac ako len jednostranný vzťah. Môžeš byť vo vzťahu cennejšia, váženejšia, viac hladená, viac bozkávaná. Ty si zaslúžiš muža, ktorý ťa hrdo chytí za ruku a predstaví ťa svojej rodine. Nebude ťa pred ňou skrývať. Zaslúžiš si muža, pri ktorom nebudeš jediná, kto sa snaží veci napraviť.

Zdroj: unsplash.com

Prosím, never mu. Never jeho sladkému úsmevu, ktorý sa mu zjaví na tvári, keď ťa chce mať pri sebe na pár dní v mesiaci. Využíva iba tvoje spomienky na jeho staré ja. Dá ti na pár chvíľ pocítiť jeho dotyk a ty sa nevieš ovládnuť. Ale nabudúce, to prosím skús.

Povedz si, že si silná, si odvážna a viac sa nebudeš ponižovať. Musíš čeliť realite, v ktorej sa jeho meno už nenachádza. Nevracaj sa k nemu, bez neho ti bude lepšie. Budeš šťastnejšia a sebavedomejšia.

Musíš ho nechať ísť. Toto je koniec začarovaného kruhu. Ty to dokážeš!

zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.