Dvadsaťštyri. Už dávno nie si teenager, no dospelo sa ešte necítiš.  Zvláštny vek, keď si vezmeš do úvahy, že väčšina 24-ročných práve skončila vysokú školu a zrazu nevie, čo so životom. Dosiahla si jeden cieľ a možno ti chýba motivácia a nevieš, čo bude ďalej. Dovoľ mi pripomenúť ti, že v tom nie si sama a tu je 24 pripomienok, na ktoré nesmieš zabúdať.

1. Tvoja budúcnosť nie je vytesaná v kameni

Neboj sa, aj keď máš pocit, že niečo teraz vyslovene MUSÍŠ robiť, nie je to tak. Nikdy nevieš, čo bude o desať rokov, o päť, či len o rok. 24 je perfektný vek na to, aby si sa vybrala robiť to, čo chceš ty a tam, kam chceš.

2. Láska neumrela

Možno sa budeš teraz cítiť zmätene a myslíš si, že láska už neexistuje, vďaka všetkým sklamaniam, ktorými si si už musela prejsť. No týmto obdobím si musela prejsť každý, kým opäť objaví čaro lásky.

3. Každý máme nejakú minulosť

Už nemáš sladkých 17 a do nového vzťahu vstupuješ s čistým štítom. Už si si čo to prežila, urobila nejaké chyby, vďaka ktorým si teraz tým, kým si. Nehanbi sa za to, že ti to s predchádzajúcimi mužmi nevyšlo. Ver, že to máme všetci podobne.

4. Nie je tvojou prácou plniť cudzie sny

Ty sama si zodpovedná za svoj život a za to, čo v ňom urobíš, či neurobíš. Preto sa nenechaj ovládať a rovnako tak nerob to, čo ťa nenapĺňa len preto, aby si uspokojila niekoho iného.

5. Nikomu nič nedlžíš

Tvoje sny sa môžu meniť. To, čo si chcela pred piatimi rokmi už dnes chcieť nemusíš. Rovnako tak nemusíš ostať v práci, o ktorej si si kedysi myslela, že ťa bude baviť.

6. Každý sa občas cíti ako dieťa

Občas sa cítiš ako dospelá sebestačná žena, no prídu aj dni, kedy by si sa najradšej schúlila v maminom objatí a nemusela nič riešiť.

7. To, že sa tvoje telo mení, nie je zlé

Už nemôžeš zjesť celú pizzu na posedenie a taktiež nemôžeš prepiť celú noc a ráno o siedmej normálne fungovať. Potrebuješ spánok, rovnako tak aj zdravé jedlo a pohyb. Časy, kedy si si svoje zdravie ani len neuvedomovala, sú fuč, a konečne môžeš prevziať kontrolu nad všetkým, čo pre seba robíš. Uvidíš, že sa budeš cítiť lepšie psychicky aj fyzicky.

8. Je normálne mať neisté dni (týždne/mesiace)

Nepočúva sa to ľahko, ale aj také dni prídu. Kedy by si najradšej so všetkým skoncovala. Dni, kedy nebudeš mať chuť postaviť sa z postele a budeš cítiť averziu hádam ku všetkému. Dôležité je, aby si si uvedomila, že to prejde a nevzdala sa.

9. Spoznáš ešte množstvo ľudí, z ktorých sa stanú priatelia

Možno sa ti rozpadajú kamarátstva z vysokej školy. Tvoje doterajšie kamošky si zakladajú rodiny a nik už nemá toľko času. A síce tvoje priateľstvá podstupujú skúšku a mnoho z nich ňou neprejde, nezúfaj. V živote ešte spoznáš množstvo ľudí, ktorí budú stáť za to.

10. Láska je láska

Keď ťa niekto priťahuje, tak ťa priťahuje. A keď sa do seba zaľúbite, nebude exitovať nič, čo by vás dvoch rozdelilo. Láska sa vekom nemení.

11. Vedieš si lepšie, ako si myslíš

Niekto tam vonku je na teba nesmierne pyšný. Niekto tam vonku na teba žiarli. Pre niekoho tam vonku si vzorom.

12. V živote toho ešte veľa pokazíš

Nie všetko, čo si si vysnívala, sa ti splní. Urobíš chyby, ktoré si budeš vyčítať. No nedrž sa ich zbytočne, chyby sú prirodzenou súčasťou života.

13. Uspeješ vo sfére, o akej si netušila

Niektoré časti tvojej budúcnosti budú presne podľa plánu, no tie najlepšie veci, ktoré sa ti stanú, budú paradoxne neplánované.

14. Všetko v čom si si nie istá, je potenciálna možnosť pre rast

A všetko, čo si sa snažila v 20 rokoch skrývať sa ukáže ako niečo, na čo môžeš byť hrdá, pretože ťa to robí inou a výnimočnou.

15. Keď máš sklamať niekoho iného, na úkor sklamania samej seba, nerob to

Ak si o niečom naozaj presvedčená a niekto iní od teba vyžaduje opak, nepočúvaj ho. Radšej sklam jeho, ako by si mala sklamať seba.

View this post on Instagram

@piamiller #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

16. Nikdy nie je neskoro začať odznova

Či už máš 24 alebo 34. A ani tvoja práca, či rodina ti nemôže zakázať splniť si to, čo chceš. Práca, v ktorej síce skvele zarobíš, no nenapĺňa ťa, nemôže byť tvojim väzením.

17. Pravdepodobne ešte tak úplne nevieš, kto si

A je to v poriadku. Tento pocit, máme občas všetci. Znamená to, že si uvedomuješ svoju prítomnosť na tomto svete a každou jednou otázkou, na ktorú hľadáš odpoveď, vnútorne rastieš.

18. Ešte si nemusíš nájsť manžela

Aj keď to tak možno vyzerá, a kedysi si si zaumienila, že sa budeš v 25 vydávať, dnes vieš, že to bola celkom vtipná predstava. Nielen, že nemusíš mať manžela, pokojne buď single tak dlho, ako ti to vyhovuje.

19. Pravdepodobne je veľa vecí, za ktoré by si mala byť vďačná, no zabúdaš na ne

Rodina, zdravie, priatelia, jedlo, strecha nad hlavou. A možno sa v tvojom živote toho deje veľa, no nezabudni ďakovať za to, čo máš.

20. Buď na seba hrdá

V živote ťa učili, aby si bola sebakritická. A istá dávka sebakritiky naozaj nie je na škodu. No nesmieš zabúdať na všetky tie veci, ktoré sa ti už podarilo dosiahnuť.

View this post on Instagram

@mathildegoehler #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

21. Neboj sa poprosiť o pomoc, ak ju potrebuješ

Nie je to prejavom slabosti, ale veľkej odvahy. A určite existuje veľa ľudí, ktorí budú radi, že ti môžu s niečím pomôcť.

22. Ak máš všetky odpovede na svoje otázky, pravdepodobne ich pokladáš zle

Keď máš celý svoj život vyriešený v 24 je dosť možné, že si sa uspokojila s niečím menej, ako si zaslúžiš. Stále máš právo byť trošku zmätená a chcieť od života viac. Rozvíja to tvoj potenciál!

23. Strach znamená, že to robíš dobre

Ak ťa budúcnosť mierne nedesí, znamená to, že od nej nič neočakávaš. No strach odzrkadľuje, že ti záleží na tom, čo robíš a robíš to dobre.

24. Buď sama sebou a neboj sa povedať nahlas, čo si myslíš

Pretože inak budeš musieť žiť život niekoho, na koho sa hráš.

 

Zdroj: thoughcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.