Ťažko sa mi momentálne opisujú pocity, ktoré mám na duši. Nie je to tak jednoduché ako sa mi na začiatku zdalo. Poznáš ten stav mysle, keď ťa niekto vyzve, aby si rozprávala o svojich pocitoch?

No ty to nedokážeš, aj keď by si možno chcela. Niečo v tvojom vnútri ťa brzdí. Nedokážeš hovoriť, sledovať prítomnosť a posúvať sa v živote dopredu.

A teraz ti rozpoviem jeden zvyčajne – nezvyčajný príbeh.

Existuje na tomto svete jedno dievča, ktoré je svojské, úprimné a nadovšetko výnimočné. Aj napriek tomu, že si to možno sama ani neuvedomuje. Povedzme, že žije vo svojom svete plnom umenia. Rada v noci nespí a tvorí nové zaujímavé veci. Alebo len premýšľa nad tým, aký narodeninový darček poteší jej priateľov.

Je šťastná a jej tvár zdobí nádherný úsmev. V časoch, keď ju niečo trápi, sa radšej snaží o tom nerozprávať. Radšej na to ani nemyslí a užíva si svet okolo seba. No zrazu, sa mnoho vecí zmení. Nie je ani dôležité, čo sa udialo v jej živote, no skôr by som poukázala na to, ako sa mohla cítiť.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

Počúvala som to ticho medzi nami. Nepotrebovali sme ani slová, aby som zistila, čo sa deje. A nebolo to príjemné ani pre jednu z nás. Bála sa, hanbila a nevedela, čo má robiť. Chcela veľa vecí zmeniť. A ja som bola pripravená úprimne jej pomôcť. Lebo som naozaj chcela vidieť úsmev na jej tvári. Najmä preto, že robil moje dni krajšími a farebnejšími. A to sa podarilo len máloktorému.

Popálila sa na nepoznaných pocitoch. Zrazu si to neuvedomila, no vyhorela úplne až do tla. Nechcela šíriť nenávisť pre tých, ktorí by si ju zaslúžili. Chcela byť opäť len to nežné dievča z pred pár mesiacov. Nedokázala pozrieť do očí známym i neznámym ľuďom.

No čo ju desilo najviac, bolo to, že by nedokázala pozrieť do očí ani sebe samej. Znova ju niečo pohlcovalo a nevedela sa tomu ubrániť. 

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

No ako blúdila tmavým a nočným mestom, lebo sa vyhýbala ľuďom, natrafila na jedného človeka, ktorého nepoznala. Prekvapivo, on poznal ju. Sledoval ju, strážil ju a svojim spôsobom ju ochraňoval. Aj napriek tomu, že bol pre ňu neviditeľným.

Chcel, aby bola jeho, chcel ju objať a už nepustiť. Alebo možno len to, aby sa netúlala sama v nočných uličkách rušného mesta. Chcel jej dokázať, že bude mať zmysel sa znovu začať usmievať a veriť v samú seba.

Po niekoľkých mesiacoch sa mu to podarilo. Držal ju za ruku, na ktorú jej priviazal veľký modrý balón, ktorý symbolizoval niečo nové. Keď som ich zbadala, nepotrebovala som ďalšie otázky, stačili mi úsmevy na ich tvárach.

Aj napriek všetkému, čo sa tomuto dievčaťu stalo, podarilo sa jej niečo naozaj neskutočné. Rozhodla sa so všetkým vo vnútri bojovať. A toto by mohol byť príklad aj pre teba, v ktorom je dôležité poukázať na dobro ľudskej lásky. 

Lásky, ktorá nad všetkým zlom vyhrala.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.