Zamilovaná dvojica
Pexels/Alisa

Hovorí sa, že keď stretneme toho pravého človeka, náš život sa mnohonásobne zlepší. Nie len preto, že zažijeme lásku a v tom druhom nájdeme naozaj tú povestnú polovičku. Ide o to, že napredovať k lepšiemu, by si mala aj osobnostne. Dobrý partner ťa bude ťahať vpred, podporovať v snoch a nikdy si nedovolí pristrihnúť ti krídla. Vzťah ťa nesmie obmedzovať, inak budeš nešťastná nie len ty, ale aj vy spoločne.

Nie je nič horšie, ako si nájsť partnera, ktorý ťa uväzní. Takého, ktorý by chcel, aby si sa od neho nepohla ani na krok, takého, ktorý neverí v tvoje ciele a nepomáha ti na ceste k nim. Muža, ktorý ťa vysmeje, ak sa mu zdôveríš, či ťa emocionálne vydiera, aby ti ani len nenapadlo, že by bol dobrý nápad, ak by si opustila váš stereotyp. Akoby si bola v zlatej klietke.

Žena vedie muža
zdroj: Pexels/itsmeseher

Vo vnútri nešťastná, na pohľad zamilovaná

Máš ho rada, teda, povedala by si, že ho miluješ. A presne kvôli tomu si ochotná prispôsobovať sa mu. Nechceš, aby sa hneval, nechceš, aby bol sklamaný a tak si radšej ticho. Vo svojom vnútri však túžiš po zmene, snívaš o tom, ako sa venuješ svojím záľubám, posunieš sa v kariére, či sa začneš vzdelávať v niečom novom. No zároveň vieš, že v tomto vzťahu na to nemáš priestor. A tak to v sebe dusíš, no ver, že to nevydržíš navždy.

Avšak, váš vzťah nie je o tom, aby ste sa držali na jednom mieste, či nebodaj, ťahali dole. Práve naopak. Nie je sebecké, ak sa budete pozerať na vlastné túžby a potreby, pretože len vtedy, ak budete úprimne spokojní vo svojom vnútri, môžete byť dvojnásobne šťastní aj spoločne. Všetko dobré násobiť, a to zlé deliť, no nie? Ak to tvoja polovička takto nevníma, drahá, odíď.

Žena sa opiera o muža
zdroj: Unsplash/Roberto Nickson

Odíď a zameraj sa iba na svoje zrkadlo. Až potom si môžeš k sebe pritiahnuť niekoho, kto bude úprimne robiť všetko pre to, aby si bola šťastná aj vtedy, ak by nemal byť po tvojom boku. Nie je nič lepšie, ako byť vo vzťahu, v ktorom môžeš byť sama sebou a ešte za to dostávať aj pochvalu. Vidieť v jeho očiach, ako ťa rešpektuje, a že je tvojím najväčším fanúšikom.

I keď sa občas pre lásku obetujeme, nemali by sme jej obetovať vlastnú dušu, ktorá sa bude trápiť. To sa potom láskou nenazýva.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating