Zamilovaný pár - bláznivá láska

Krásna, prvá, platonická, silná, skutočná, neopätovaná, ale i bláznivá láska. Má skutočne mnoho podôb a dávame jej prívlastky presne podľa toho, akú z tých možností sme mali šancu osobne spoznať. V začiatkoch býva často slepá a zaľúbenci sa taktiež správajú bláznivo. Neznamená to však, že sú naozaj hlúpi. 

Nezáleží na tom, koľko máš rokov, koľký vzťah práve prežívaš, aké máš vzdelanie či IQ, láska má totiž tak silnú moc, že dokáže pomotať hlavu úplne každému. Keď sa raz dotkne tvojho srdca, rozum ide bokom a ty si schopná robiť veci, ktoré by ti inak pripadali priam šialené. Emócie spojené s ňou nás dokážu ovládať tak, že nad sebou strácame kontrolu.

Bláznivá láska je aj tak krásna

Hovoríme slová, nad ktorými by sme inak ani len neuvažovali. Dokážeme sa obetovať pre niekoho, na kom nám záleží bez toho, aby sme pozerali na to, že kvôli tomu budeme trpieť. Strácame pojem o čase, zanedbávame priateľov i rodinu, chodíme s mysľou v oblakoch. Robíme to, za čo sa neskôr budeme chytať za hlavu, no v danej chvíli jednoducho nad tým nerozmýšľame.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Nie je to hlúposť. Je to niečo úplne prirodzené. Taká milá naivita, ktorá nás postretne, keď sa v našom živote objaví niekto výnimočný. A ver, že sa to stane každému. Bláznivá láska más svoje muchy, no je tak krásna a výnimočná, že nikdy nebudeš skutočne ľutovať to, čo si kvôli nej urobila. Tvoje správanie bolo adekvátne tomu, čo si cítila vo svojom vnútri, a teda správne.

V tomto ťa nemôže nik súdiť. Dokonca ani ty sama. Môžeš si ju preto užiť bez výčitiek a nemusíš sa hanbiť za to, ako si ňou bola ovplyvnená. Ako už iste vieš, rozum a láska nejdú občas dokopy. Možno si raz pri pohľade na minulé vzťahy povieš, že si bola hlúpa, ale naozaj to v tej danej chvíli tak bolo? Určite nie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating