unsplash.com

Láska, najkrajší a najvzácnejší cit. Súzvuk duší a tiel. Šťastná ľudská bytosť, ktorá ju našla a hľadajúca, ktorá ju nemá. Nemá žiadne pravidlá, lebo ich nepotrebuje. Buď je, alebo nie je. Funguje podľa prirodzených zákonitosti a nič naokolo nerieši.

To ty, dievča, či chlapec, vnášaš do lásky svoje nároky, predstavy, očakávania. Ty ju komplikuješ a sťažuješ. No neboj sa, aj tento jav je úplne prirodzený. Na lásku ste dvaja a aby ste “do seba zapadli“, je nutné jednotlivé hrany pravidelne brúsiť.

Píšem to mne a tebe. Píšem to nám. Píšem to ale i vám.

Žiadny vzťah nie je dokonalý, hoci sa to niekedy z vonku môže zdať.  Nebude vždy všetko iba krásne. Láska krásna je. Ale musí sa o ňu starať. Obaja sa musia.

unsplash.com

Pre neho.

Žena je vtedy šťastná, keď je milovaná. Keď cíti, že je milovaná. Daj jej to najavo, prejav jej svoju lásku a podporu.  Povedz jej niekedy, čo pre teba znamená. Možno si myslíš, že to vie, no pravda je, že mnohokrát nie. Opakuj jej to. Prekvap ju. Pochváľ ju . Kúp jej kvet. Ako odmenu po ťažkom týždni alebo len tak, pre radosť. Pevne ju drž na verejnosti a ukáž každému, že je len tvoja. Buď všímavý a starostlivý. Rozprávaj sa s ňou v objatí o všetkom a o ničom. Nepusti ju od seba. Žena ti lásku vráti, uvidíš.

Pre ňu.

Neidealizuj si ho a uvedom si, že nie si stred vesmíru  a jeho život sa netočí  len okolo teba. Buď ohľaduplná a trpezlivá. Buď priama, lebo nie, on si to naozaj nedomyslí. Všímaj si, čo pre teba robí. Pretože malé veci sú častokrát tými najväčšími. Spomeň si na pripravenú večeru a zaspávanie v jeho náručí alebo na tie krásne rána, keď ťa budí bozkom a kvôli tebe ide neskôr do práce. Spomeň si na to ako ti pomáha fénovať si vlasy, ako odľahčí tvoje trápenie a zmení  tvoje slzy na smiech, ako ťa podporuje v plnení si snov, niekedy aj na úkor jeho plánov. Ako sa o teba stará, keď si chorá, prikladá ti ruky na brucho, keď v ňom máš kŕče, alebo ti nosí koláče, či sedí s tebou hodinu a pol na obede, lebo kvôli skúškam neješ.

unsplash.com

Neboj sa mu prejaviť svoju lásku a oporu ako on tebe, no rovnako povedať,  ak sa ti niečo nepáči.

Vo vzťahu nie sú len pekné chvíle. Láska je však krásna vždy. Tak na ňu v tých ťažších chvíľach nezabúdaj, hľadaj ju,  precíť ju. Lebo všetko sa dá odkomunikovať a vyriešiť. SPOLU. Ak chcete.  Stačí k tomu vôľa, trpezlivosť a ochota vidieť očami toho druhého.

Ďakujem ti, že sa snažíš. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating