Unsplash/Davids Kokainis

Láska. Silná, čarovná, bolestivá, nádherná. V jednej chvíli sa vznášaš v oblakoch, a v tej druhej plačeš do vankúša. Pocit, ktorý nič iné nenahradí. Pocit, ktorý naplní tvoje srdce a dá životu zmysel. Láska však neznamená iba milovať.

Láska znamená úprimnosť. Odhaliť svoje skutočné ja a veriť, že ťa ten druhý prijme takú, aká si. So všetkými dobrými aj zlými vlastnosťami. Stať sa zraniteľnou a veriť, že to nevyužije.

Láska znamená rešpekt. Rešpekt k človeku, ktorého miluješ, a k rozhodnutiam, ktoré robí. Rešpekt k vášmu vzájomnému vzťahu, pocitom, cieľom. Pretože bez rešpektu nie je dôvera, a bez dôvery niet lásky.

Áno, láska znamená aj dôvera. Plnú dôveru, ktorú vložíš do cudzích rúk. Vieru, že sa na neho môžeš kedykoľvek spoľahnúť, a že ťa nezradí. To isté, čo mu musíš sľúbiť aj ty.

Láska znamená viera. Viera vo vás dvoch. Že to, čo máte si dokážete uchovať. Že spolu dokážete aj nemožné a budete stáť bok po boku v dobrom aj v zlom. Vieru v šťastný koniec.

Láska znamená kompromisy. Je to o pochopení potrieb toho druhého. Je to o ústupkoch, aby sa vo vzťahu zachoval balans. Potreby jedného, nikdy nemôžu byť viac, ako potreby druhého.

Láska znamená boj. Boj za pravdu, za spoločnú budúcnosť. Boj za spoločné sny, boj s polenami, ktoré vám život hodí pod nohy. Ale aj boj na hranici lásky a nenávisti. Boj, ktorý môžete vyhrať iba vtedy, ak vám na vašom vzťahu naozaj záleží.

Láska znamená strach. Strach z toho, čo všetko vám budúcnosť prinesie. Strach z toho, že o všetko to krásne, by si jedného dňa mohla prísť. Strach o milovanú osobu, čo je tým najhorším strachom zo všetkých. Ale ak sa nebojíš, nemiluješ.

To všetko znamená láska. Je to súhrn toľkých pocitov a toľkých krokov, že nič iné na svete sa tomu nevyrovná. Ale stojí za to. Pretože tento mix je darom. Nie každý má to šťastie zažiť všetky jej podoby. A kto nezažil takúto lásku, akoby ani nežil.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating