Láska medzi mužom a ženou
Pexels/Vanessa Garcia

Či už máme pätnásť, dvadsaťpäť alebo štyridsať, v každom veku chceme ľúbiť a byť zároveň aj ľúbené. Napokon, vieš ako sa hovorí. Láska kvitne v každom veku a preto by si žiadna z nás nemala nahovárať, že je na ňu primladá alebo naopak pristará. Na lásku sa oplatí aj čakať.

Pravdou je aj to, že lásku si nik nevyberá a preto by sme ju mali vedieť prijať presne tom v čase, kedy k nám prichádza. Obzvlášť, ak je taká spontánna a nezištná. Vieš sama, že vtedy býva najkrajšia, preto nemá význam si ju zakazovať. Časom by si svoje rozhodnutie mohla ľutovať alebo nebodaj vyčítať.

Láska sa neodopiera

Najhoršie, čo môže človek spraviť je neskúsiť to, čo ho láka alebo o čo má naozajstný záujem. Platí to pre čokoľvek v tomto svete. Často nás brzdia predsudky alebo staré, známe, čo ak … Podobne to býva aj s láskou. Ešte stále sa nájde medzi nami veľké množstvo dievčat, žien alebo bývalých manželiek či partneriek,  ktoré si ju odopierajú z rôznych dôvodov.

Nech sú už akékoľvek, uvedom si jednu dôležitú vec, ktorou nie je žiadna iná ako nezostať aj v tomto smere stáť na jednom mieste len preto … pretože si bola podvedená, nevážená, neľúbená, sklamaná či smutná. Rovnako nesmieš zastať na tomto mieste ani vtedy, keď máš dvadsať alebo štyridsať.

Láska je tou, ktorú si zaslúži každá

Lásku si zaslúži každá jedna z nás bez akýchkoľvek výčitiek či poukazovaním na vek. Nie si a nikdy na ňu nebudeš ani primladá a ani pristará. Vieš, úprimne, ona môže prísť do tvojho života tak rýchlo a nečakane a aj v takej chvíli, kedy sa jej budeš za každých okolností brániť alebo ju odmietať.

Môže prísť mesiac po tvojom odlúčení od partnera alebo pokojne aj o rok, dva alebo tri.  Nech už príde v akomkoľvek čase a ty budeš cítiť, že o ňu máš záujem, odhoď svoje predsudky, ktoré máš v sebe z nepodareného predošlého vzťahu.  A vieš prečo?

Pretože ten správny čas na lásku prichádza práve vtedy, kedy si v tvojom živote jednoducho nájde svoje miesto. Ak ju však budeš od seba zámerne odsúvať, môže sa stať, že práve taká už v tvojom živote miesto nebude mať. Pretože táto môže byť pre teba tou, o ktorej si niekedy snívala a v ktorej si chcela tak veľmi ľúbiť a zároveň byť ľúbená. A preto si ju dopraj. 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating