Muž a žena sa bozkávajú na ulici
Pexels/Mikhail Konetski

Tvoje kamarátky sa jedna za druhou vydávajú, už sú z nich skúsené mamičky, no ty si stále nevieš nájsť chlapa, s ktorým by si vydržala viac ako pol roka. A keďže máš už 30-tku na krku, zrazu cítiš akýsi tlak. Nie len zo svojho okolia, ale aj z vlastného vnútra. Naozaj túžiš po láske, no čas beží, ona sa neukazuje a ty máš strach, či sa vlastne naozaj objaví. Stihne to skôr, než sa minú všetci voľní muži?

Niekedy ťa otázky o tom, kedy si už nájdeš chlapa, liezli hore krkom a rozčuľovali. Dnes sa však pri nich cítiš smutná. Nie si dosť dobrá pre nejakého chlapa? Kde je problém? Nie je ti šťastie v láske súdené?

Začínaš pochybovať o všetkom. Zabúdaš však na to, že na lásku sa občas naozaj oplatí čakať. A ak si ju nájdeš až po 30-tke, môže to mať dokonca množstvo výhod.

Čo nájdeš, bude už skutočné

Nájsť si chlapa po tridsiatke, to kedysi znelo, ako veľký problém. Našťastie, doba je iná a my sa nemusíme uspokojiť s hocikým, len aby nás okolie neohováralo. Musíš vedieť, čo chceš od života, čo chceš od vzťahu a držať sa svojich priorít. Presne tých, ktoré máš už v tomto veku jasne určené. Vďaka tomu, že už nie si mladá (teda, najmladšia) a naivná, nebudeš strácať zbytočne čas s niekým, kto za to nestojí.

Už vieš odhaliť toho, kto sa s tebou len zahráva, už nemusíš tajiť, že ti ide o vážny vzťah, aby si niekoho náhodou neodplašila. Karty sú vyložené na stole a buď ich on vezme alebo nie. Ak sa ti vo vzťahu niečo nepáči, povieš to priamo. Ak to s novým objavom nefunguje, nemáš strach ho opustiť. Samota sa ti už nepáči, ale radšej volíš ju, než byť s niekým, kto si ťa nezaslúži.

Nezúfaj, ak na toho pravého stále čakáš. Ver, že čím dlhšie to bude, tým krajšia, skutočnejšia a intenzívnejšia láska ťa po jeho boku postretne. Ona je tu naozaj pre každého, a teda sa ti nevyhne.

Zrejme ešte len nenastal ten pravý čas na to, aby si sa jej pozrela do tváre. Niekedy jej to síce trvá, no budeš si ju vážiť viac, než akékoľvek „lásky“, ktoré si zažila pred ňou.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating