kyselina listová v tehotenstve

Dostatočný prísun vitamínov je dôležitý pre každého z nás bez ohľadu na vek či pohlavie. Avšak sú situácie, kedy je obzvlášť dôležité, aby si svojmu telu dopriala určité látky. Kyselina listová je jednou z nich. Vieš, prečo je pre teba, ale nielen pre teba, taká dôležitá? Podrobný prehľad a dôležité fakty sme zoskupili pomocou portálov heathline, health, Medical News Today, Mount Sinai a Health New York State.

V našom staršom článku sme ti vysvetlili význam vitamínov, popísali ich hlavné benefity pre tvoje telo a prezradili ti, ako ich získaš. Už vieš, že najlepšie je dodávať telu vitamíny prirodzenou cestou, čiže prostredníctvom stravy. Avšak nie vždy je to možné a predovšetkým dostačujúce.

Kyselina listová je forma vitamínu B9, ktorá je v určitej fáze života takmer nevyhnutnou potrebou pre tvoj organizmus. Jej nedostatok môže mať trvalé následky, ktoré ovplyvnia nie len tvoj život.

Kyselina listová verzus folát

Folát a kyselina listová môžeš poznať aj ako vitamín B9. Tieto pojmy sa podľa portálu healthline často zamieňajú, avšak v skutočnosti ide o nie tak úplne rovnaké látky a dokonca aj ich účinky sa mierne odlišujú.

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife