Možno, že sme sa už stretli. Možno som do teba narazila, keď som sa zase niekam roztržito ponáhľala. Možno si v dave ľudí zazrel záblesk mojich vlasov. Stále sa nepoznáme. Sme len dvaja cudzí ľudia, ale raz sa to zmení. Niekto by už po tom všetkom negatívnom a nevydarenom dávno stratil nádej. Neveril by, že ho stále niekto čaká. Avšak cítim, že jedného dňa sa naše cesty skrížia. Takto nám to je určené.

Verím, že sa nič nedeje náhodou, všetko má svoj dôvod, svoju príčinu. Neraz mi niekto ublížil a ja som si vtedy nevedela vysvetliť, prečo sa to (opäť) stalo práve mne. Prúdil mnou hnev, bola som presvedčená, že som dobrý človek a nič podobné si nezaslúžim. Až kým som si neuvedomila, že všetky veci, ktoré sa mi stali, boli vlastne nutnosťou.

Chvíľu to vždy trvalo, no nakoniec som zistila, že oni neboli pre mňa tí praví. V podstate som pocítila vďačnosť, že to nestihlo zájsť ešte ďalej. Priznávam, že boli chvíle, kedy som mala pocit, že pre mňa nič viac nemá zmysel, ale pozbierala som sa. Nedovolila som, aby niečo podobné vo mne zabilo všetky ideály, všetko krásne v mojom vnútri. Nemohlo ma to zničiť. Práve naopak, nasmerovalo ma to na správnu cestu.pinterestFoto: pinterest.com

Prišla som na iné myšlienky, určila si nové ciele. Momentálne netúžim po vzťahu, chcem energiu venovať niekam inam. Potrebujem sa konečne zamerať na seba. Spoznať sa, rozvíjať v sebe všetko, pre čo mám potenciál a vyformovať moju osobnosť k lepšiemu.

Raz sa však stretneme. Už teraz viem, že to budeš mať so mnou ťažké. Napriek tomu, že som sa pozviechala, skúsenosti ma zmenili. Budem mať problém uveriť ti, že to so mnou myslíš naozaj vážne. Neuverím tvojím pekným slovám, aj keď budú úprimné. No prosím Ťa iba o jedno, nevzdávaj to! Nenechaj sa odradiť mojou neistotou a bojuj proti nej spolu so mnou. Sľubujem, že ak sa ti podarí, ľutovať to rozhodne nebudeš.

Titulná foto: tumblr.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife