pexels.com

Kto je kráľovná falošných tvárí?  Každá z nás má vo svojom živote kamarátku, o ktorej vie, že nie je úprimná. Vždy nasadí falošnú tvár, masku. Správa sa tak ako sa od nej očakáva a nie tak ako to cíti. Trávite spolu veľa času. Ona sa s tebou teší z tvojich úspechov. Smeje sa na tvojich vtipoch a príhodách. Ty však vieš, že tú radosť iba predstiera.

A prečo sa týmito „kamarátkami“ obklopujeme? Pretože pri každej konfrontácií spustí krokodílie slzy a povie ti, že jej na tebe veľmi záleží. V konečnom dôsledku máš po hádke výčitky svedomia a cítiš sa ako tá zlá. Tomuto hovorím „fair play“. Opäť sa jej s niečím zdôveríš. Opäť to za tvojím chrbtom všetkým povie. Znova z toho budeš smutná. Znova ju konfrontuješ a dostaneš sa späť na začiatok. Toto priateľstvo je bludný kruh.

zdroj: pexels.com

Svoj život žiješ pre seba. Snažíš sa, pracuješ na sebe a darí sa ti. Tvoj život je plný úspechov a pádov. Z úspechu sa tešíš a z každého pádu vstaneš silnejšia ako predtým. Ona žije v tvojom tieni. Nie tvojou vinou, len má strach z neho vystúpiť. Preto ju každý tvoj úspech bodne pri srdci a každý pád v hĺbke duše poteší.

Vieš, prečo má kráľovná falošných tvárí smutný život? Lebo chce byť kráľovnou tvojho sveta a nie svojho vlastného. Nech by si na tom bola akokoľvek zle, kráľovnou svojho sveta budeš vždy ty.

Ak sa snažíš o dobrý skutok, vysmeje ťa. Pred kamarátmi ťa zosmiešňuje, ale za tvojím chrbtom im vysvetľuje, aké ťažké je byť s tebou. Neustále ju vraj ponižuješ. Ty si jej hru na „chuderu“ však už dávno prekukla. Napriek tomu všetkému, ťa vždy jej zrada raní. Máš ju rada, považuješ ju za svoju kamarátku a praješ jej len to dobré. Nie je to masochizmus?

zdroj: pexels.com

Naši priatelia a rodina by mali byť v našom živote piliermi istoty. Viem, že je občas ťažké niektorých ľudí zo svojho života vyškrtnúť. Keď je však niekto iba príťažou a žiadnym prínosom, sama si zbytočne sťažuješ život.

Falošní ľudia vždy boli a aj budú. Musíš sa naučiť filtrovať ich zo svojho života. Zbytočne sa oberáš o energiu. Jeden citát hovorí: „Žijeme len raz, ale ak žijeme naplno, raz stačí.“ Preto sa netráp závisťou iných.

Netráp sa pre ohováranie a preto, že ti ukladajú polená pod nohy. To čo v živote máš a čo si dosiahla si si zaslúžila. Ty si zaslúžiš byť šťastná. Nie kvôli kamarátke, ktorá je kráľovou vo svete faloše. Ale preto, že si tvrdo drela, aby si mala to čo máš. Ľudia vždy budú pozerať viac na tvoje pády ako na tvoje úspechy. Preto musíš pochopiť, že tá, ktorá má byť na seba najviac pyšná, si ty.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife