Unsplash/Amir Taheri

To, že sa navonok usmievaš, ešte neznamená, že si naozaj šťastná. Do tvojho vnútra vidia iba ľudia, ktorí ťa skutočne poznajú alebo majú veľkú mieru empatie. Môžeš to však hrať akokoľvek, no existujú veci, ktorým dávaš nepriamo najavo, ako sa vo svojej mysli a v srdci naozaj trápiš.

Ak sa to netýka teba, všimni si, či nasledujúce znaky nesedia na niekoho tvojho blízkeho, možno potrebuje rameno, o ktoré sa môže oprieť.

Strácaš sa v myšlienkach

Čoraz častejšie sa stáva, že počas debaty prestaneš vnímať, o čom sa rozprávate a zamyslíš sa tak hlboko, že si akoby duchom neprítomná. A pritom nemusíš myslieť ani na nič konkrétne, jednoducho tvoja myseľ odíde a stratí sa v prázdnote, až pokiaľ sa nespamätáš a nezačneš slová, ktoré počúvaš, aj naozaj vnímať.

Je to jasný znak toho, že to, čo sa okolo teba ťa netrápi tak veľmi, ako niečo, čo ťa zožiera zvnútra a k čomu sa podvedome vždy v mysli vraciaš.

Obraz dokonalého života

Je to paradox, ale práve tí ľudia, ktorí pôsobia ako najšťastnejší, sú v skutočnosti veľmi smutní. Nechcú dať svetu najavo, že ich život nie je tak dokonalý, ako vyzerá. Možno sa hanbia, možno majú na to príliš vysoké ego. No ver, že nikto sa neusmieva 24/7, každý má v živote aj ťažké chvíle. A čím viac sa ich snaží skryť, tým viac ho budú zožierať.

Preto je ľahké zistiť, že niečo nie je v poriadku. Ten falošný úsmev sa dá totiž ľahko prekuknúť.

Dokážu ťa rozhodiť maličkosti

Keď sa vo svojom vnútri trápiš, si nervóznejšia a náchylnejšia na prehnané reakcie, aj keď si to neuvedomuješ. Každá maličkosť ťa dokáže rozplakať, nahnevať či vydesiť. A to nezakryješ. Vnútorná nervozita a smútok sa dokážu prejaviť reakciami na situácie, ktoré si inokedy brala úplne inak.

Ak zrazu reaguješ inak, dokážeš sa naštvať na niečo, čo za to ani nestojí, ľudia okolo si začnú všímať, že niečo nie je v poriadku. A kým si to nepriznáš, ani tak skoro nebude. Nedus svoje trápenie v sebe. Radosť treba násobiť, no smútok deliť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife