Poznáš ten pocit, keď pred spaním rozmýšľaš nad svojím životom? Sú to šťastné myšlienky alebo si uvedomuješ, že by si sa vedela predstaviť v inej práci, v inom vzťahu, v inom tele… že tvoj život nie je ten, ktorý si si vysnívala. Všetko je pre teba rutina, ktorá ťa pomaly ubíja. A možno to tak je aj bez toho, aby si si to vôbec priznala. Ak na teba platia nasledujúce veci, mala by si popremýšľať nad tým, kam naozaj smeruješ. 

Zo svojej práce máš iba stres

Tvoja práca či škola je miesto, na ktoré ak si spomenieš, iba sa ti robia vrásky na tvári. Nemáš rada jej náplň, ani ľudí, ktorých tam stretávaš. Máš pocit, že ťa iba ubíja, počítaš hodiny, ktoré tam ešte v ten deň musíš stráviť. Najradšej by si z tohto kolobehu utiekla, no finančná situácia ti to nedovolí. Ak si tak veľmi nespokojná, musíš to ukončiť skôr, ako sa z toho raz psychicky zrútiš. Ver, že všetko sa dá, ak zmenu skutočne chceš.

Žiješ minulosťou a premýšľaš nad budúcnosťou

Stále premýšľaš nad tým, ako ti bolo niekedy dobre, ako boli všetky veci kedysi ľahšie. Po večeroch premýšľaš nad tým, ako by mohla vyzerať tvoja budúcnosť. Krásne sny a viera, že sa tvoj život zmení. Až na to, že sa tak nestane preto, že v prítomnosti nič nerobíš. Stojíš na mieste a myšlienkami si všade, iba nie tu a teraz. Je čas dať zbohom minulosti a spraviť krok vpred, inak ostaneš na jednom mieste navždy.

Máš pocit, že ťa nič na svete nezaujíma

Je veľmi (naozaj veľmi) málo vecí na svete, ktoré ťa dokážu zaujať. Žiadna správa ani novinka tebou nepohne. Žiaden koníček sa ti nezdá byť tak lákavý, aby si ho vyskúšala. Je to, akoby si ignorovala celý svet. Naozaj ti už život neprináša žiadne potešenie? Zamysli sa nad tým.

Zanedbávaš svoj vzhľad i bývanie

Jasným znakom osobnostnej krízy je zanedbávanie svojho vzhľadu. Ak si v depke, máš pocit, že tvoj život nikam nesmeruje, nezaujíma ťa ani to, ako sama vyzeráš. Nemáš chuť na nič a tvoja nálada sa odráža aj zvonka. Veď prečo by si mala vyzerať ako z katalógu, keď to nemá kto oceniť? Podobné to je aj s tvojím bývaním. Ak si si už dlhšie neupratala, buď nemáš čas alebo si tak vyšťavená, že ti neostal ani kúsok energie. V každom prípade to nie je dobré.

Osvojila si si „zlé“ návyky

Alkohol, cigarety, prejedanie sa, … to je len časť z nezdravých návykov, ku ktorým máme sklony vtedy, ak v našom vnútri nie sme vyrovnaní a spokojní. Potrebujeme sa preto nejak „uspokojiť“ a toto býva najľahšia cesta. Táto však vedie iba k zničenému zdraviu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.