unsplash.com

Skoro každý už niečo započul o priaznivých účinkoch kokosového oleja v kozmetickom priemysle. Tento produkt môžeš ľahko zakúpiť v každej drogérii. Je to priam prírodný zázrak, ktorý má mnoho využití. Teraz si pozrite 3 využitia kokosového oleja, ktoré ja najviac obľubujem.

1. Tajná prísada do peelingov a masiek

Kokosový olej je hlavnou prísadou mnohých kozmetických produktov. Ľudia ho využívajú napríklad na odličovanie. Najčastejšie sa však vyskytuje v peelingoch či maskách, kde je zmiešaný s ďalšou prírodnou zložkou, s ktorou ešte viac rozžiari tvoju pleť a pridá jej prirodzený lesk. Aké je tajomstvo žiarivej pleti? Jednoznačne kokosový olej.

2. Biely úsmev

Áno kokosový olej má mnoho ,,super-schopností“ a bielenie zubov patrí k nim. Práve vďaka kokosovému oleju môžete získať efekt krásnych bielych zubov. Je to šetrnejší spôsob bielenia, než sóda bikarbóna, ktorá poškodzuje sklovinu. No a v spojením s čiernym uhlím si môžete vytvoriť bieliacu pastu so zaručeným efektom aj doma a nemusíte do nej investovať veľké peniaze.

View this post on Instagram

Absolutely coconuts over Coconuts 😍🥥

A post shared by Paleo Cookie Co. (@paleocookie_) on

3. Dokonalá starostlivosť o vlasy

Ak máš doma kokosový olej o tvoje vlasy je dobre postarané. Ak nie, tak si ho určite zakúp. Jednou variantou využitia je aj toto: Po umytí vlasov aplikuj olej na končeky vlasov (aj vyššie, no nikdy ku korienkom). Po vysušení budú vlasy omnoho silnejšie a rozštiepeným končekom môžete dať zbohom. Namiesto toho budete mať silné zdravé vlasy s prirodzeným leskom.

Toto je len niekoľko využití tohto prírodného zázraku. Som si istá, že ak ich vyskúšaš budeš milo prekvapená a zamiluješ si tento produkt rovnako ako ho milujem ja a mnoho ďalších ľudí. Nielen, že má pozitívne účinky, ale aj nádherne vonia.

Bonusový tip: Tento olej je v menšom balení dobrým spoločníkom na cesty, práve vďaka jeho všestrannému využitiu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty