Je tu jeseň!
Obdobie kedy je všetko vonku krásne. Lístie je farebné, pokiaľ svieti slniečko je aj celkom príjemne vonku. Idylka, že?
Ale takáto jeseň trvá krátko.
Ale jeseň je najúžasnejšie ročné obdobie, kedy môžeme vytiahnuť so svojich šatníkov klobúky!

dsc_3218

Na Slovensku sú klobúky stále považované za niečo extravagantné a je to škoda. Dobrá správa však je, že postupne začínajú prenikať a práve v tomto období ich nájdete medzi doplnkami, takmer v každom obchode s oblečením.

Prečo by teda každá žena mala na jeseň ozdobiť svoju hlavu klobúkom???

  1. V klobúku budete vyzerať elegantnejšie – určite poznáte výrok, že v minulosti sa ženy obliekali elegantnejšie? Áno, obliekali. V minulosti bol klobúk povinnou výbavou takmer každej garderóby ženy. Tak prečo by sme ich nemohli nosiť aj teraz. Hlavne, keď si môže dať každá žena klobúk, aký sa jej páči a hodí. Nie sme nijako obmedzované.
  2. Klobúk oživí každý aj nudný outfit – pokiaľ si oblečiete úzke rifle s bielym tričkom a čiernou koženkou dostaneme klasický mestský outfit. Skúste však k podobnému outfitu pridať klobúk a uvidíte čo sa stane.
  3. Nesplyniete s davom – súvisí si to s bodom číslo dva.
  4. Bad hair day – v jeseni často fúka. Takže naše vlasy, nevyzerajú vždy príliš upravene. S klobúkom máte o starosť menej. Samozrejme, pokiaľ nie je veľmi prudký vietor. V takomto prípade je veľmi pravdepodobné, že budete váš klobúčik naháňať.

Processed with VSCOcam with f2 presetb77515c949bd5546278c1959c46c9ac4

Pri výbere klobúka je dôležité, aby vám opticky nezväčšil tvár alebo naopak, aby vám ju príliš nezakrýval. Určite sa ho nebojte ani nosiť aj napriek tomu, že je výrazným doplnkom. Práve vďaka klobúku si môžete vytvoriť individualitu a jedinečnosť.  Nezabúdajte, že nie je klobúk ako klobúk. K väčším klobúkom, ktoré sa podľa môjho názoru hodia skôr na leto dolaďte dlhé šaty,  hranaté klobúky sa hodia takmer ku všetkému, kovbojské napríklad k boyfriend jeansom.dsc_0156

Ako ste na tom s klobúkmi vy? Vybrali ste si už ten správny?

dsc_1646

pictures – pinterest.com , veraparadis.com

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista