Na to, aby bol vzťah dlhodobo šťastný, iba láska nestačí. Okrem dôvery, rešpektu a kompromisov, je nesmierne dôležitá aj komunikácia. Keď vo vzťahu chýba, veľakrát sa rozídu ľudia, ktorým by to mohlo vydržať navždy. 

Komunikácia je úplným základom každého spoločenského vzťahu. Tvoj partner ti má byť najlepším kamarátom, a tomu sa predsa hovorí všetko. Keď sa spolu nerozprávate, ťažko zistíte, čo toho druhého trápi, ako sa má, o čom sníva… Otvorené rozprávanie vás ako dvoch ľudí spája nie len myšlienkovo, ale aj citovo.

Ak sa prestanete rozprávať, je to zlé znamenie. Nemáte si už čo povedať? Prestalo vás zaujímať, aký názor má ten druhý? Tajíte niečo pred sebou? Alebo si už si viac neveríte?

Keď chcete vyriešiť nejaký problém, bez rozhovoru to jednoducho nepôjde. Iba ho budete potláčať, viacero malých problémov sa bude nabaľovať, až to jedného dňa prestanete zvládať a vybuchnete. Jeden obrovský problém sa rieši ťažšie, ako pár malých. Ak nemáte záujem sa s partnerom rozprávať, zrejme v skutočnosti ani nemáte záujem vaše spoločné problémy vyriešiť. A ak to tak je, nemilujete sa.

Veľa vecí by sa ľahko vyriešilo, keby nedochádzalo k nedorozumeniam. Tak to je aj pri vzťahoch. Ľudia nehovoria na rovinu, čo si myslia, čo ich trápi, a tak partner ani nemá šancu niečo vytušiť. Aj keby ste mali byť spolu roky, nie vždy budete na tom tak, že by ste vycítili to, čo sa deje v partnerovej hlave.

Vo vzťahu kašli na svoje ego. Človeka, ktorého miluješ sa nemusíš báť na rovinu pýtať otázky, ktoré vám môžu zachrániť vzťah. Nehanbi sa povedať mu, čo máš na srdci. Nečakaj, kým on spraví prvý krok. Ak mu na tebe záleží, pochopí ťa. A ver, že keď sa dvaja milujú, dokážu spoločne všetko prekonať. Stačí len vysloviť nahlas to, čo máte na srdci.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.