„Byť modelkou je sen, stojíš len pred objektívom, prechádzaš sa po móle a si krásna. Čo na tom môže byť ťažké?“ Toto si snáď hovorí každá žena, ktorá nevyskúšala túto mimoriadne náročnú profesiu. 

Práca modelky je v poslednej dobe skloňovaná ako jedna z „dream jobs“ pretože si mnohé myslia, že také modelky musia byť len pekné a tým to hasne. Nevidia však zákulisie všetkej parády. Skoré vstávanie, behanie z castingu na casting, ktorých je za deň aj 8 a málo spánku ako bonus. Teraz to ako až taká paráda nevyzerá. Klaudia Mikolášová ti ukáže ako vyzerá taký „klasický“ deň modelky počas fashion weeku v španielskom Madride.

K tomuto zamestnaniu neodmysliteľne patrí aj skorý budík a ranné vstávanie. Rovnako ako aj behanie z prehliadky na prehliadku.

zdroj: Klaudia Mikolášová

Fashion week je známy tým, že prehliadky sa konajú každý deň- celý deň. A táto pre Pilar Dalbar nieje výnimkou. Začiatko je o 10:30 preto prípravy prebiehajú už od skorého rána fittingom outfitov. Make-up a vlasy sú samozrejmosť, no v tomto prípade sa vytvárali aj umelé tetovania.

zdroj: Klaudia Mikolášová

Jeden z finálnych outfitov skutočne stojí za to!

zdroj: Klaudia Mikolášová

Ďalšia fashion časť začína o 18:00, ale čo dovted? Oddych? Neblázni! Za ten čas Klaudia stihla absolvovať skúšky outfitov na nasledujúce prehliadky, rýchly obed a opäť ďalšie fittingy a všetko na iných miestach. A to veru nie je sranda.

Prišiel však čas na poslednú prácu dnešného dňa, ktorou je prezentáciu projektu 21 Buttons v madridskom casíne. Tentokrát však nejde o prehliadku, ale fotenie v outfitoch a následná prezentácia v rámci tohto projektu.

zdroj: Klaudia Mikolášová

Avšak nielen tu môžeš vidieť jeden deň modelky počas fashion weeku. Klaudia sa súčastne venuje aj natáčaniu videí na YouTube, v ktorých ukazuje ako to skutočne chodí. My ju obdivujeme a veríme, že sme možno aj tebe otvorili oči a ukázali, že svet modelingu nie je prechádzka ružovou záhradou ako si si doteraz myslela.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.