Skutočná láska

Hovorí sa, že každý má v živote právo na druhú šancu. Veľmi otázne to je, ak hovoríme o vzťahoch. V láske totiž nie je vždy ľahké odpustiť, zabudnúť a začať odznova. Niekedy to je proti hodnotám jednotlivca, inokedy to nedovoľujú okolnosti. Druhá šanca však môže byť pre vzťah záchranou.

Najmä, ak je to druhá šanca pre bývalého a vzťah, ktorý má naozaj potenciál opäť fungovať – lepšie a dlhodobo. V ktorých prípadoch sa to oplatí?

Muž sa pozerá na ženu
zdroj: Pexels/Mikhail Nilov

Druhá šanca v správnom čase

Rozchody majú rôzne dôvody. Sú aj také, ktoré jednoducho podľahli osudu a tomu, čo si pre pár pripravil sám život. Nová práca, štúdium v zahraničí, rodinné problémy, iné aktuálne priority. Nebolo to tým, že ste sa prestali milovať, len ste akosi nemohli byť spolu.

Možno to bola vtedy len tá povestná láska v nesprávnom čase. A keď okolnosti pominuli a vy ste sa posunuli, je druhá šanca na mieste.

Keď bol rozchod nepremyslený

Ďalším dôvodom môže byť rozchod, ktorý prišiel z ničoho-nič. Veľká hádka, problém, ktorý ste nečakali, výbuch emócií. Dvere sa zabuchli a ego ani jednému nedovolilo vrátiť sa späť.

Zamilovaný pár na pláži
zdroj: Pexels/Ксения Пелевина

Nebola v tom nevera ani nič také, čo by sa nedalo odpustiť, len ste konali skratovo. Keď hnev pominie a prejde istý čas, pochopíš, že to za to nestálo, a že si zrejme chýbate. Nie je dôvod na to, aby si sa hrala na ľadovú kráľovnú a znova to s ním skúsila. Teraz už budete obaja poučení.

Keď to nebol on, kto to ukončil

Je rozdiel medzi tým, ak ti dá on kopačky a potom ťa prosí o to, aby z tvojej strany prišla druhá šanca, a tým, keď si to ukončila ty. V tomto prípade on nie je ten, ktorý by nemal právo o ňu žiadať. To on ostal so zlomeným srdcom, ktoré chce zahojiť rany.

Je len na teba, aby si sa zamyslela, prečo si ho opustila a či by sa tentokrát niečo aj zmenilo.

Máme tu pre teba skvelý a štedrý vianočný darček. PREMIUM obsah môžeš teraz na mesiac čítať úplne zadarmo. No nie len ten náš. Po aktivácii môžeš neobmedzene a bez reklám čítať aj ďalšie stovky článkov z portálov StartitUp, FonTech či Emefka. Viac sa dozvieš TU.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating