Unsplash/Alireza Esmaeeli

Rozchody bývajú ťažké. Najmä ak pár cíti medzi sebou stále lásku, no musí sa rozísť z iných dôvodov (rozdielne hodnoty, iné priority, koníčky alebo kvôli priateľom a rodine).

Pokiaľ sa to stalo aj tebe, nebuď smutná, pre týchto 7 dôvodov by si mala dať tvojmu bývalému priateľovi ešte jednu šancu. Naozaj si ju zaslúži.

Počas pauzy ste si uvedomili, ako veľmi sa milujete

V tomto prípade mohlo ísť aj o rozchod z nudy. Mali ste vo vzťahu stereotyp, nechcelo sa vám na ňom pracovať, a tak ste sa rozhodli, že sa radšej rozídete. Pokiaľ si počas tohto obdobia obaja uvedomíte, že sa vlastne milujete, mali by ste sa k sebe vrátiť. Len už nič neber ako samozrejmosť.

Zmenili sa vám priority

Rozišli ste sa preto, pretože jeden z vás chcel deti, no ten druhý nie? Ak za rozchod mohli odlišné priority, môžete to po čase skúsiť znovu. Predsa len, ako človek dospieva a starne, priority sa zmenia a ustália s ním.

Keď je trpezlivý a neustále sa o teba snaží

Svojmu ex môžeš dať druhú šancu aj vtedy, keď sa o teba po rozchode stále snaží. Uvedomil si, že rozchod bola nesprávna voľba, tak to chce všetko napraviť. Rozhodne mu však neodpusť hneď, no až po čase, keď uvidíš, že je naozaj trpezlivý a zmenil sa.

Ak bol rozchod z malicherného dôvodu

Pokiaľ ste sa rozišli z malicherných dôvodov, napríklad bývate pomerne ďaleko od seba, nemáte najlepšie vzťahy s rodičmi či priateľmi, sociálne rozdiely alebo odlišné koníčky, môžete to spolu ešte skúsiť. Sú to veci, na ktorých sa dá pracovať. Časom si uvedomíš, no aj tvoj bývalý partner, že vo vzťahu sa dá prežiť aj s týmito hádkami.

Keď mu dokážeš odpustiť na 100 %

Rozišla si sa s ním preto, pretože ti ublížil a nevedela by si si predstaviť ďalej fungovať vo vzťahu? Áno, bol to správny dôvod na rozchod. Váš vzťah však nemusíš definitívne zahadzovať. Pokiaľ mu vieš odpustiť z hĺbky svojho srdca a opäť naplno dôverovať, môžete sa k sebe vrátiť.

Raz ťa podviedol, priznal sa a oľutoval

Na neveru existujú dva názory. Jedna skupina ľudí hovorí, že by ju nikdy nevedeli odpustiť. No a tá druhá je toho názoru, že sa to dá. Pozri sa, ak ťa podviedol iba raz, hneď sa priznal a oľutoval to, ak na tom budeš psychicky dobre, daj mu druhú šancu. Hovorí sa, že nevera je len vedľajší efekt neriešeného problému, ktorý je vo vzťahu už dlhšie.

Ak boli okolnosti zlé, no vám to fungovalo

Vzťah vám fungoval, vedeli ste sa spolu rozprávať, milovať, dôverovať si, zabávať sa, a napriek tomu ste sa kvôli okolnostiam (alebo tlaku blízkych) rozišli? Dobre si to premyslite a môžete do toho skočiť znovu. Je to váš život, nie život druhých ľudí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating