Pexels/Pavel Danilyuk

Pravá láska je krásna. Hlavne preto, že je trpezlivá, milostivá, ochotná odpúšťať a aj bezhranične milovať. Čo je však najdôležitejšie, že v pravom vzťahu sa dvojica ľúbi presne taká, aká je.

Mala by si si to zapamätať, pretože keď ťa chce priateľ neustále meniť, nie je to zdravý vzťah. Pokiaľ už pre neho v tejto podobe nie si dosť dobrá, ukonči to. Aj keď by si mu v niečom ustúpila a zmenila sa, nestačilo by to. Už by vedel, že má na teba vplyv a bolo by to len horšie.

Začať to môže tým, že chce, aby si bola viac tolerantnejšia k jeho aktivitám, no skončiť to môže tým, že ťa bude mať celú v hrsti a ovládať ťa. Naozaj je správne zostávať v takom vzťahu?

Pravá láska miluje od začiatku až do konca. V tom ideálnom prípade až do smrti. Pravá láska nie je o tom, že ti priateľ povie: „Budem ťa milovať, keď…“, „Vezmem si ťa, ak…“, „Viac by sa mi páčilo, keby si bola…“ a tak ďalej.

Pravá láska je práveže o tom, že danú osobu milujeme aj napriek jej nedokonalostiam. Aj keď vieš, že má tvoj priateľ zlozvyky, zostaneš s ním. Aj keď vieš, že sa s priateľmi rád divoko zabáva, miluješ ho. Aj keď vieš, že nemá extra dobrých rodičov, budeš mu oporou. Aj keď vieš, že by si mohla mať krajšieho, lepšieho, vyššie, mladšieho, staršieho, chudšieho, budeš pri ňom a neopustíš ho. Raz si sa do neho zamilovala a vybrala si si jeho, preto nepôjdeš za iným.

Keď to chápeš ty, mala by to pochopiť aj druhá strana. Ak to tak nie je a vidíš, ako na teba priateľ vyvíja tlak alebo ťa chce nasilu meniť, rozlúč sa s ním. Na svete je veľa mužov, ktorí ťa budú chcieť práve preto, že si sama sebou, na nikoho sa nehráš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating