Opäť ti dám kúsok zo seba. A ak máš tú istú life story, ver, že môžeme ďakovať, že sa nám to stalo. Dnes sme vďaka tomu tie najlepšie!

Nemala som pri sebe otca už keď som si objavovala prsty na rukách. A mama netrávila veľa času so mnou a so sestrou. Neskôr sme boli ja a sestra. Mama bola len tak po večeroch či víkendoch, pretože mala dve práce, takže sestru som volala mama a mamu mala trocha popletenú. Keď sme boli staršie, sestra odišla, veľa sa neozvala a vtedy som sa naučila ísť sama so sebou. Takže v rodinných kruhoch, som dodnes viac samostatná jednotka. Otec ma nepozná, tak jak by mal a mama ma nevie pochváliť, pre ňu nič nebude nikdy dostatočné, pokiaľ nebudem žiť život, ktorý by bol podľa jej vízií.  Ani jednému členovi, to však nevyčítam. Prešla som si obdobiami, kedy som bola stratená. Nepoznala som seba, nemala som sa rada. Nikdy som však neupadla alkoholu alebo drogám, či nejakým výstrelkom. Nemala som sa komu vyspovedať, tak som písala do bezvedomia. Ale vieš čo som sa naučila?

Že už nikdy nebudem na seba taká tvrdá. Že keď spravím chybu, nebudem sama seba deprimovať, iba si poviem, čo už nikdy nespravím rovnako. Naučila som sa ľúbiť seba samú a tým pádom ľudí okolo mňa. Robiť veci, ktoré chcem a mám rada, a biť sa za ne. Nebáť sa povedať názor, zvládať čokoľvek, čo ma v živote postihne a vyjsť z toho zdravá a živá. Nepočúvať dookola tie isté podceňovania mierené na moju osobu od ľudí, ktorí mali byť moja istota, ak to nevedia oni, tak to budem vedieť ja. Takže, ak niečo parádne zvládnem, poviem si, že som jednoducho šikovná! Nemýl si to však s niekým, kto má hore nos. Mňa totiž tento život naučil ctiť, vážiť si a ďakovať. Naučila som sa o seba postarať a ďakujem ľuďom, čo mi na tejto ceste pomohli, aj sestre, čo mi dala základ jak sa naučiť prijať život.

Takže dievčatko, žena, mladá slečna si rovnako úžasná a cenná, aj keď nemáš život ako z dokonalého filmu. Vždy sa nájdu osoby, ktoré ťa budú chcieť dať dole, život ti sťažiť, dokopať tvoje sebavedomie a dať ťa do úzadia, kde ti budú chcieť nahovoriť, že v živote nikdy nič nedokážeš a že si jedna veľká nula. Lenže jediný, kto tu nič nedokázal sú oni a chcú, aby si bola v ich rovine. Zabudnutá šedá myška. Tak im to nikdy nedovoľ. Už teraz nie si nula, ale hviezda, hovorí sa im „Number one“. Už teraz si veľa dokázala. Žiť sama, postarať sa o seba, nájsť sa a spoznať, čo chceš, čo miluješ, čo nenávidíš. A ak stále hľadáš, nezastavuj. Nedovoľ, aby ich komplexy zrušili tvoje šťastie. Zapamätaj si, že je nás viac a ideme spolu, proti celému svetu! Prajem Ti nekonečne veľa síl, nech sa ti darí ako doteraz a ďakuj si, že si sa toľko sklamala, urobila chyby a bola veľakrát naivná. Buď taká stále, lebo dnes si vďaka tomu taká úžasná! A aj TY MÁŠ PRÁVO BYŤ ŠŤASTNÁ!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife