Unsplash/Martin Courreges

Leto je už oficiálne aj v kalendári, no svoju silu nám už stihlo za posledné týždne poriadne ukázať. Teploty, ktoré siahali k číslu 35 nás prinútili vybehnúť na kúpaliská, aby sme sa nie len schladili, ale aj chytili trochu farby. Toto je totiž obdobie, ktorého symbolom je práve opálená pokožka. Aj keď vyzerá pekne, na pár vecí by si si mala dať pozor.

Nie je totiž opaľovanie ako opaľovanie. Všetci dobre vieme, že slnečné lúče nám dokážu pomôcť vytvoriť si v tele potrebný vitamín D. No všetkého veľa škodí a tak je to aj s opaľovaním. Bronzová pokožka je síce pekná, ale nezabúdaj, že „vďaka“ slnku tvoja koža starne oveľa rýchlejšie. Hrozí jej spálenie a v neposlednom rade, nám môžu škodlivé lúče spôsobiť aj rakovinu.

Ak sa už chystáš na slnko, nezabúdaj sa v prvom rade, natrieť od hlavy po päty kvalitným SPF produktom, ktorý obsahuje ochranu pred UVA a UVB lúčmi, už doma. Vieš, čo skratka SPF naozaj znamená? Sun protection factor = ochranný faktor proti slnku a vyjadruje, ako dlho bude opaľovací krém chrániť tvoju pokožku pred ultrafialovým (UV) žiarením. Neznamená to teda, že sa s 50-tkou nikdy neopáliš a 6-tka ti bude stačiť.

Je potrebných aspoň 20 minút na to, aby produkt začal plniť svoju funkciu, takže, keď ho vyťahuješ až na pláži, je dosť neskoro. Okrem toho, priamemu slnku by si sa mala vyhnúť medzi 10 a 14 hodinou, kedy páli najviac. Neboj sa, opáliš sa aj mimo týchto hodín. Dokonca, spáliť sa dá, aj keď je vonku pod mrakom.

Ako často sa natierať počas pobytu vonku? V priemere sa stačí natrieť každé 2 hodiny. Silu opaľovacieho krému zoslabuje dlhý pobyt vo vode, nadmerné potenie, či otieranie o osušku, tak si na to daj pozor. Nezabúdaj najmä na tvár, uši, ale aj pery.

A čo po opaľovaní? Poriadne sa umy a vďaka produktu určenému na starostlivosť po opaľovaní pokožke vrátiš stratenú hydratáciu, upokojíš ju, ochladíš a urýchliš jej regeneráciu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty