thoughtcatalog.com

„Keď sa láska podarí..“

Hralo to v aute. Vtedy v lete. Keď sme boli spolu na prvom výlete. Ja som vedela, že sa podarila a práve preto som sa vtedy musela otočiť chrbtom, aby si nevidel ten môj zamilovaný úsmev. A potom som to vlastne urobila zakaždým možno aj stokrát.

Dodnes neviem, či si uvedomuješ to, čo si pre mňa znamenal. Nikdy som ti to nepovedala. Ale ak nie tak som rada. O to mi šlo. Možno raz na to prídeš. Ale dnes ešte nie je ten správny čas…

Zmizol si mi zo života zo dňa na deň a nič si tu po sebe nenechal. Nič. V telefóne mi ostalo iba nespočetné množstvo fotiek a videí, ktoré si pozerám dokola. A pripomínajú mi to najkrajšie obdobie môjho života.

30753862781_6019ea0496_k foto: thoughtcatalog.com

Nič si mi nevysvetlil. Okrem jednej veci a to je ten véééľký vekový rozdiel. 
Dokonca aj dnes to viem, že to láska bola. Aj keď tu ležím sama bez teba už nejaký ten mesiac. Keď ani nemám tušenia, kde si a prečo nie si pri mne. Ležím tu len ja a moje víno. Lebo vo víne je pravda. A ty si mi pravdu nikdy nepovedal. Nikdy si toho nebol schopný. Nikdy si mi nevysvetlil to, ako sa správaš. Vlastne som sa to ani nikdy nemala odvahu opýtať.
Keď sme boli spolu všetky slová boli naozaj zbytočné. Lásku som nachádzala večer v tvojom objatí, preto som ju nepotrebovala počuť z tvojich úst, lebo som ju cítila a nikto, dokonca ani ty, ma nepresvedčíš, že tam nebola. 
Už som viac nebola tá, ktorá s ničím nemá problém. Tá, čo vždy povie a opýta sa všetko narovinu nech už je to čokoľvek. Pri tebe som to nedokázala a dodnes nedokážem. A vieš prečo? Lebo ty si bol prvý chlap v mojom živote, čo ma dokázal skrotiť. Moju povahu, moje ego….

pexels-photo-94589 foto: pexels.com

Poznáte ten pocit, keď Vám všetci hovoria, že je koniec. Keď sami vidíte a všetko tomu nasvedčuje, že ten koniec naozaj prišiel a nič sa na tom zmeniť nedá? No vy napriek tomu viete, že to tak nie je.
A my sme sa vlastne nikdy nerozišli. My sme sa vlastne ani nikdy nezišli. Nikdy sme spolu nechodili. Nikdy sme si nevyznali lásku.
Keď som bola s tebou nepotrebovali sme slová. Rozumeli sme si aj bez nich. Náš vzťah sa nedá definovať. No ja viem, že ty si bol láska môjho života. Bol si ja v mužskom tele. Bol si všetko, čo som kedy od muža chcela. Môj nedokonalo dokonalý. 

pexels-photo-2187241 foto: pexels.com

Čo sa stalo?
To ja neviem a napriek tomu sa za to na teba nehnevám. Nehnevám sa na teba ani kvôli tomu, že si zo dňa na deň zabudol moje meno. A to nebolo len tak. Že si bol každodennou súčasnou môjho života a zrazu si sa vyparil. Na dlho. Obetovala som ti veľa sĺz. Za to obdobie som sa veľmi trápila. A nikdy som to na sebe poznať nedala.
Spávala som sama v posteli, na ktorej si si ma mojkal, bozkal, šteklil a každý deň aj noc si mi bez slov dával najavo, že si ten pravý a jediný pre mňa. Potom som sa dozvedela aj o nej.
O bývalej, ktorá vlastne ani bývalou nikdy nebola, ktorú ľutuješ, a preto sa s ňou naďalej stretávaš. To bolo odôvodnenie, ktoré som zhltla. Lebo máš dar reči a nikto, naozaj nikto na svete so mnou nedokázal to, čo ty. Vnútiť mi iný názor a môj úplne zmenil.
Po tom tichu, ktoré nastalo si sa vrátil. A ja som zrazu odpovede nepotrebovala. Zabudla som na všetky slzy a otázky a vítala ťa s otvorenou náručou. Zakaždým som to tak urobila.

photo-1448998239730-7682a10fd814 foto: thoughtcatalog.com

Prečo?
Lebo sme boli v tej chvíli len my a svet okolo neexistoval. A tak si to urobil viackrát. Prišiel si a vyparil sa.
Ja k tebe patrím. Len sme sa stretli v zlom čase. Nič nie je náhoda. Teraz o tebe neviem dosť dlho. To pre mňa znamená len jedno. Viem, že každú chvíľu sa ukážeš. A ty vieš, že ja ťa neodmietnem.
Preto ťa prosím….
Nevracaj sa, keď máš v pláne zasa odísť. Lebo zakaždým, keď odchádzaš ma to zvnútra láme. Nechaj ma radšej plakať a trápiť sa. Mňa to potom prejde. A vráť  sa, až keď budeš pripravený a ja viem, že ten deň príde. Keď prekonáš všetky svoje bloky a strachy. A pustíš ma k sebe na sto percent a dovolíš mi urobiť ta najšťastnejším. Ja zatiaľ budem žiť svoj život a užívať si všetko, čo ženy v mojom veku majú.
A potom sa ukľudním, lebo všetko toto falošné šťastie mi nahradí to skutočné po tvojom boku… Už teraz sa teším, keď zasa uvidím na displeji môjho telefónu tvoje meno, ktoré mi tam tak strašne chýba.
Si trest alebo odmena? Neviem, no každopádne mám dlhý zoznam miest, ktoré s tebou chcem prejsť. Na nás dvoch svet čaká.
No zatiaľ ti verím len málo…

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating