Niektoré možno znejú naozaj zvláštne, no toto je zoznam dôvodov, prečo sa do nás podľa portálu thisisinsider môže niekto zamilovať.

Láska a príťažlivosť sú dve naozaj tajomné veci. U každého prebieha zamilovanie rozdielne, preto je ťažké určiť, čo presne sa za týmto procesom skrýva. To však vedcov vôbec neodradilo a už dlhý čas sa pokúšajú prísť na to,  aké by mohli byť dôvody toho, že sa do nás niekto zamiluje. Toto je podľa nich deväť dôvodov, prečo sme pre niekoho príťažliví a pre iného zas nie. Niektoré môžu znieť naozaj veľmi zvláštne, ale veda je veda – tú len ťažko vysvetliť.

1.

Ľudia majú tendenciu zamilovať sa do iných ľudí, než sú tí, ktorí sú im podobní. Zdieľané hodnoty, životné skúsenosti, úroveň príťažlivosti a vek môžu mať pri zamilovaní obrovský vplyv. Veľakrát teda platí, že protiklady sa priťahujú.

2.

Ak chcete, aby sa do vás niekto zamiloval, mohlo by pomôcť, ak by ste sa podobali na jeho rodiča opačného pohlavia – a to nielen vlastnosťami, ale taktiež vonkajším vzhľadom, ako napríklad farbou vlasov alebo očí.

3.

Existuje veľa dôkazov o tom, že pach môže pri posudzovaní atraktivity zohrávať veľkú úlohu. Napríklad ovulujúce ženy môžu uprednostniť mužov s väčším množstvom testosterónu, rovnako ako niektorým mužom sa môžu viac páčiť ženy v určitých obdobiach menštruačného cyklu.

4.

Ak si dávate pozor na svoju reč tela a používate otvorené gestá (napríklad jemné rozpaženie rúk), na ľudí môžete pôsobiť viac atraktívne.

zdroj: Photo by Oleg Ivanov on Unsplash.com

5.

Boli by ste prekvapení, ale aj výška dokáže zohrať významnú úlohu v atraktívnosti – a to najmä u mužov.

6.

Zdieľanie vzrušujúcich alebo strašidelných zážitkov, pri ktorých vám v žilách prúdi adrenalín, je skvelá príležitosť, ako pozdvihnúť vlnu atraktívnosti. Preto aj vedci odporúčajú vynechať všetky rande pri kávach a namiesto toho skúsiť napríklad jazdu na horskej dráhe, skok z lietadla či návštevu hororu. Určite by ste boli uchvátení výsledkom.

7.

Ak vy a vaša tajná láska bývate niekde blízko seba, je podľa vedcov oveľa pravdepodobnejšie, že spolu budete niečo mať, pretože sa neustále stretávate a často vídate. Áno, aj tento dôvod možno znie zvláštne, ale je pravdivý.

8.

Úsmev je ďalší skvelý spôsob, ako si pridať na atraktivite. Výskumy naznačujú, že ľudí viac priťahuje pozitívnejší prístup.

9.

Najlepší spôsob, ako sa do niekoho zamilovať, je spoznať ho. Jeden vedec to skvele dokázal tým, že nechal, nech sa dvaja cudzí ľudia po dobu 45 minút opýtajú jeden druhého 36 otázok. Výsledky hovorili za všetko. Ľudia si dokážu vybudovať vzťah takmer s každým – ak sa o to pokúsia.

zdroj: thisisinsider

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.