pexels.com

Stretla si sa s týmto pocitom aj ty? Máš už od rána zlý deň a čakáš, čo sa ti ešte horšie môže prihodiť?

Neboj sa! Nie si v tom sama 🙂 Už veľakrát som rozmýšľala nad tým, prečo to tak vlastne je? Prečo práve v dobe, kedy sa mi tak strašne darí, ma postretne nejaká kopa situácií, ktoré sú na zrútenie? Kto to vlastne riadi a prečo sa to tak vlastne deje? Musím priznať, že ani ja sama to netuším. Ale čo viem je to, že je to nejaká neznáma energia, ktorá to všetko za nás zariadi, či chceme, alebo nie.pexels-photo-237653foto: pexels.com

Nedávno som si prečítala knihu, v ktorej bola táto energia popísaná. Určite si počula niečo také, že v tvojich slovách a myšlienkach nemáš používať neurčitok. Čo obnáša slová ako: nestíham, nemám, nedokážem. No kto to v dnešnej dobe dokáže? Predsa, keď nestíhame do práce, alebo do školy musíme to dať niekomu vedieť a už v telefonáte spomenieme ten vzácny neurčitok. Takže spoliehať sa na vynechanie neurčitkov vo vetách, je bezvýznamné. Určite netvrdím, že vesmír nejako nepôsobí s našou mysľou, ale nie som odborník, takže toto prenechávam na iných.

Počula som o karme 🙂 Áno, tá naša karma, ktorá je všade okolo nás. Či písomnou formou, alebo obrázkovou. Ale ja osobne ju vidím na sociálnych sieťach aspoň jedenkrát do dňa. Je to vraj dôsledok našich predošlých činov, ktoré by sa mali prejaviť po dlhšej dobe. Ale ako to súvisí s tým, že pri navliekaní siloniek sa mi spravilo očko? To teda neviem. Ale stále ma prekvapí nejaký obrázok s nápisom TOTO JE KARMA.

Mám už niekoľko rokov a za tú dobu som už prežila veľa zlých dní, nehovoriac o obdobiach.  Keď sa mi v škole darilo a aj nedarilo. Keď som mala som dobré známky, ale aj tie zlé. Vtedy prišlo to obdobie, kde sa mi nepodaril test z matematiky a po ňom to išlo ako na bežiacom páse. Taktiež, keď som začala pracovať. Ak sa mi čo i len jedna situácia vymkla spod kontroly, začalo sa to kopiť.black-and-white-woman-girl-sittingfoto: pexels.com

A práve preto som sa aj po toľkých skúsenostiach naučila, že najdôležitejšie na tom všetkom je, zachovať si chladnú hlavu. Pretože ak ti nevyjde ten test a ty z toho budeš smutná, ponesie sa to bohužiaľ s tebou. Taktiež, keď ti v práci zlyhá systémová databáza a k tomu ešte pristúpiš ku kopírke a ulomíš ten nadstavec na papier, tak si prosím ťa radšej sadni, zhlboka sa nadýchni a dopi tú studenú kávu, ktorú máš na stole. Lepšie to už nebude, ale horšie to môže byť vždy!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife