unsplash.com

Verila si mu. Možno až príliš si sa snažila, aby všetko klapalo ako má. Aby bol spokojný on, ty, obaja. Strávila si niekedy celý večer premýšľaním nad tým, čo všetko môžeš zlepšiť, v čom ubrať. Plánovala si si dopredu výlety, darčeky, budúcnosť. Tú si si linkovala snáď od prvého okamihu, kedy ste sa stretli, mali rande, prvýkrát pobozkali v ten nádherný, upršaný večer.

Je veľa vecí, ktoré si na ňom možno chcela zmeniť, ale potom si zistila, že je to proste on, so všetkými tými chybami a nedostatkami, ktoré si si nakoniec obľúbila.

zdroj: usnplash.com

Predsa si sa nezamilovala do nejakej predstavy, ale do neho samotného, so všetkým, čo má. 

Spýtavo si na neho hľadela s očakávaním, keď si sa ho pýtala, aký mal deň. A s ešte väčším očakávaním si si líhala každú noc a tešila sa, ako sa ráno prebudíš a prvá myšlienka bude venovaná jemu, s pozdravom toho najúspešnejšieho a najkrajšieho dňa.
Bola si vždy pri ňom, keď to najviac potreboval.

Či už len potľapkať po pleci a motivovať, nech sa nevzdáva svojich snov ľahko alebo si mu len jednoducho ponúkla rameno, na ktorom mohol zložiť svoju hlavu. Držala si ho za ruku a on teba a vraveli ste si tie krásne slová, čo tak pohládzajú dušu, nech už sa deje čokoľvek.

Lenže to prišlo, vtedy, keď si si myslela, že je čas pohnúť sa o kapitolu vyššie. Zrazu si zistila, že to nebol on.

Nebola to nijaká predstava, bol to on samotný, ktorý ťa zradil, pri plnom vedomí a svedomí. Nechal ťa zrazu stáť na úpätí tej najvrchnejšej skaly samu, s výčitkami, hanbou a otázkou  v očiach, na ktorú si nedostala odpoveď.

zdroj: unplash.com

Vtedy musíš pochopiť a spoľahnúť sa na svoje srdce i rozum. Poslúchnuť obe svoje časti a nájsť jedno riešenie, ktoré použiješ a s ktorým sa stotožníš natoľko, aby si si to neskôr nemusela vyčítať. Sú len dve možnosti. Jedna spočíva v odpustení, jemu, sebe a jednoducho sa pohnúť ďalej. Druhá spočíva v rovnakom duchu, avšak pohnete sa obaja, ale každý svojím smerom.

Nikto nevidí do vášho vzťahu viac, ako vy samy. Je to len na vás, na tebe, ako s tým naložíš.

Odpustenie nie je ľahké, ale niekdy stojí za to, a aj keby sa mali vaše cesty rozísť, bude sa ti kráčať ľahšie, omnoho ľahšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife