„Čím viac čítate, tým viac sa naučíte. Čím viac sa naučíte, tým viac miest objavíte.“ ― Dr. Seuss

Tieto knihy by si si mala prečítať v januári, pretože sa vďaka nim odreaguješ a vtiahnu ťa do iného sveta. Aspoň na malú chvíľu zabudneš na to, čo sa deje v reálnom svete.

Dcéra snehu – Eowyn Ivey

Neskutočný a dych berúci príbeh, ktorý obsahuje prvky fantázie. Dvaja mladí ľudia si uprostred Aljašky budujú svoj jedinečný život. Túžia po dieťati, no napriek tomu, že sa im nedarí, ich láska je stále silná. V zime si postavia pred domom snehuliaka v tvare dievčatka. Na druhý deň tam snehuliak nie je. Ak chceš vedieť, ako príbeh skončí, vrhni sa do čítania.

Príbeh včiel – Maja Lunde

Kniha, v ktorej sa prepájajú rôzne časové línie. Aj keď môže byť čítanie na začiatku chaotické, veríme, že ťa kniha nadchne. Tento román ťa prevedie generáciami včelárov. Ich osudy sa prepájajú a čo je dôležité – aj osud obyčajného človeka je spojený s osudom včiel.

Nemali by sme – Vi Keeland

Hovorí sa, že medzi láskou a nenávisťou je vždy tenká hranica. Balansovať nad priepasťou je riskantné, no niekedy potrebné a zábavné. Príbeh o dvoch mladých ľuďoch, ktorí sa stávajú kolegami, sa číta ľahko a príjemne. Hlavná hrdinka knihy je veľmi vtipná, preto sa stane, že ak knihu začneš čítať, budeš sa veľa smiať.

Kráľovstvo – Jo Nesbo

Tento spisovateľ prekvapuje každou knihou. Dej príbehu sa odohráva hlboko v nórskych horách, o ktorých ťa bude baviť čítať. Zároveň ti kniha ukáže, že každá minulosť má svoje tajomstvá, ktoré môžu ohrozovať ľudské životy. Napínavý triler, ktorý sa oplatí prečítať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.