Pexels/RODNAE Productions/Marta Dzedyshko

Kto jej dokáže odolať? Čokoláda patrí k najobľúbenejším sladkým dobrotám na svete. Horká, mliečna, biela, ruby, s orieškami, v koláči, ako nátierka či poleva. S ňou sa dá zhrešiť naozaj rôzne. A „zhrešiť“ je to správne slovo, pretože, čo si budeme hovoriť, kupované čokoládové dobroty obsahujú množstvo zbytočne pridaného cukru.

Ak je to maškrta, ktorej sa však ani napriek tomu nevieš vzdať, možno by si mohla skúsiť vyrobiť si jej vlastnú domácu verziu a iné typické čokoládové pochúťky, ktoré budú o čosi zdravšie, ako tie kupované. A navyše, po ich zjedení nemusíš mať veľké výčitky, pretože budú rozhodne v diétnejšej podobe, takže sa o svoju fit figúru neboj.

Vybrali sme pre teba zopár prudko čokoládových receptov, ktoré stoja za to.

Vegánske čoko tyčinky

V tomto videu nájdeš až 3 rýchle recepty na sladké tyčinky, no my rozhodne odporúčame vyskúšať príchuť „cookies and cream„, ktorej nebudeš vedieť odolať.

Budeš potrebovať 2 polievkové lyžice kokosového masla, 240g kakaového masla, kvapku vanilkovej arómy, lyžičku javorového sirupu a oreo sušienky. Tie si rozdrvíš a nasypeš do formy. Potom si zvyšné ingrediencie iba roztopíš a zmesou poleješ sušienky. A už len nechať vychladnúť.

Horúca šálka čokolády ideálna na toto obdobie

Nie je nič lepšie, ako sa v zime zahriať šálkou dobrej horúcej čokolády. Na túto verziu potrebuješ iba mlieko (pokojne aj rastlinné), med, vanilkový extrakt a kakaový prášok. Rozhodne žiaden cukor navyše, ako si zvyknutá v reštauráciách.

Nutella sa dá vyrobiť aj v zdravšej verzii

A ľahšie, ako by si si myslela! Opečené lieskové orechy si očisti od vonkajšej šupky a vymixuj ich úplne do hladkého krému. Do mixéra pridaj trochu kokosového oleja, kakaový prášok, kokosový cukor, vanilkový extrakt a štipku soli. Poriadne nechaj vymiešať a sladká nátierka je hotová.

Nepečené brownies patria k najobľúbenejším čokoládovým zákuskom

Priprav si 50g vlašských orechov, 75g mandlí, 30g kakaa, štipku soli, chia semiačka (ľubovoľne) a 225g datlí na cesto. Na polevu budeš potrebovať 2 lyžice kakaa, 2 lyžice kokosového oleja a 1 lyžicu agáve sirupu či iného sladidla podľa toho, čo máš doma. Táto verzia brownies je rozhodne lepšia ako klasická.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness