Pexels/Daria Shevtsova

V živote sú občas chvíle, keď máš pocit, že na teba všetko padá. Stres a nedostatok energie možno pociťuješ i práve v tomto období. Aj keď je to na nervy, ver, že je to úplne normálne. Dôležité je však to, ako sa s tým vysporiadaš. Musíš dbať hlavne na svoju vnútornú pohodu a všetko ostatné sa už spraví.

Ak netušíš ako na to, vezmi si k srdcu nasledujúce tipy, ktoré dajú do pohody myseľ každej ženy.

Príroda je balzamom na dušu

Nič ťa neupokojí a zároveň nedodá energiu tak, ako pobyt v prírode. Stačí krátka prechádzka osamote, bez telefónu v ruke a hneď prídeš na iné myšlienky. Minimálne si dáš dokopy tú kopu, ktorú už v hlave máš. Okrem toho spravíš niečo aj pre svoje telo a zdravie nielen psychické, ale aj fyzické.

Ak môžeš, sprav si víkend niekde na chate, maximálne len s pár najbližšími ľuďmi, s ktorými sa trocha odpútate od každodenných problémov.

Dopomôcť svojej mysli a nálade môžeš, aj keď nemáš čas na vybehnutie do prírody. Neskutočnej obľube sa totiž tešia esenciálne oleje, ktoré majú preukázateľné množstvo terapeutických benefitov. Pomáhajú telu a mysli optimálne fungovať. Na základe reálnych výsledkov sa potvrdilo, že čuchové vnemy naozaj ovplyvňujú stav a naladenie nášho mozgu. Keď si vyberieš ten správny, sama budeš prekvapená.

Odporúčame sa pozrieť na rad Mind & Mood od Oriflame, ktorých účinky boli vedecky potvrdené, a to vrátane zvýšenej motivácie, lepšieho spánku, zníženia stresu či úzkosti. V ponuke nájdeš 4 oleje – Energise Me (dodá ti energiu), Enpower me (dodá ti sebavedomie), Balance me (vyčistí ti myseľ) a Relax me. Posledný menovaný ťa upokojí od stresu a napätia.

Kľúčovými zložkami sú ružové korenie, vavrín, grapefruit, bergamot, kadidlo, santalové drevo, cédrové drevo a levanduľa. Použiť ich môžeš na pulzujúce body priamo na tele, do kúpeľa, na masáž alebo do difuzéra.

Sprav si doma oázu pokoja

Hovorí sa, že ak máš poriadok okolo seba, budeš ho mať v hlave i v živote. Ver, že je to pravda. Keď máš zmätok neustále na očiach, nemôžeš čakať, že sa ti bude žiť v úplnej pohode. Začni tým, že upraceš všetko, čo ťa už dávno štve.

Potom si dopraj poriadny relax, aby si sa za to nielen odmenila, ale aj poriadne uvoľnila. Žiaden telefón, hudba, maximálne obľúbená kniha. K tomu poriadny horúci kúpeľ s voňavou penou či spomínanými olejmi v prítmí, ktoré bude dopĺňať iba svetlo sviečok. A nevychádzaj von skôr ako o hodinu!

Ešte jedno pravidlo platí na ženskú myseľ – ak sa cítiš byť pekná, budeš spokojnejšia, šťastnejšia a sebavedomejšia. Vieme, že sa ti možno nechce líčiť či pekne obliekať, keď máš práve náladu na pyžamo a vlasy v drdole, no ver, že trocha starostlivosti o zovňajšok bude mať na tvoju psychiku skvelý účinok.

Sprav si čerstvú manikúru, použi nový rúž alebo si konečne obleč to nové tričko, ktoré stále presúvaš z jednej poličky do druhej.

zdroj: Unsplash/Toa Heftiba

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife