Stretneš rôznych princov. Jeden nasľubuje, druhý ti dá divadiel toľko, že sa nestačíš pozerať a tretí by ťa chcel, ale nemôže. Ja som mala pár princov. Každý zanechal vo mne tých pár strún, ktoré ešte stále, aj po rokoch zahrajú nejaké tóny, keď príde niečo, čo z nich opráši prach. Poznáš ten pocit, keď si triediš veci a zbadáš staré listy, lístky z koncertov alebo zápasov, na ktorých ste spolu boli? Ja som v nich našla pár svojich princov.

Princ M

  • Prvá veľká láska, prvé spoločné bývanie a neskutočne ma miloval. Bol to môj hrdina, pretočil mi svet, zmenil v ňom veci od základov a ukázal nespočetne nepoznaných vecí.  Jemu som dala zo seba veľa. Plánovali sme budúcnosť, ale naše priania sa bohužiaľ rozpadli. Ja som bola mladá a on moc despotický a hádavý. Ale bol to princ, ktorý ma naučil, čo to znamená skutočne milovať. Ukázal mi určitú cestu, po ktorej pôjdem už do konca mojich rokov a naučil ma, čo nechcem, čo si naopak priam želám a naučil ma byť veľkou ženou. 

Princ R

  • Tento Princ prišiel po dlhšej dobe, keď som bola sama a v ťažkých časoch. Keď človek chápe, aké je to nemať skoro nič. Rozjasnil mi všetko. Po dlhej dobe mi ukázal, aké je to sa nadýchnuť, aké je to mať znovu krídla a žiť. Pomohol mi celkovo, ale aj duševne, zase sa zoceliť. Zase veriť a opäť milovať. S ním som bývala tiež. Snažila som sa byť  ženou, tou najlepšou, mala jeden čas aj dve práce, medzi nimi mu variť a dať mu svoje srdce. Mali sme pekné leto, krásne Vianoce a zábavný Silvester. Ale existuje určitý typ ľudí, ktorí majú pocit, že dávate málo, ale pritom ste priam zodratí z toho, že dávate len im a seba máte v péčku. On patril medzi tých, ktorí to nevideli. Ale naučil ma dbať viac na seba, nepúšťať sa vecí, ktoré milujem a naučil ma, že veci, ktoré vidíte vo filmoch, sa vám na nejaký čas môžu stať realitou, že i vy môžete byť tou dokonalou, šťastnou ženou, pokiaľ vás chlap ľúbi.

Princ S

  • Tohoto by som moc princom nenazývala, ale môžeme ho nazvať – pseudoprinc. Prišiel po predošlom princovi, po ktorom som bola nesmierne sklamaná a nevedela som, či niekedy ešte budem chcieť seba rozdať niekomu inému. Ale poznáte asi tie niekoľko hodinové presviedčania o tom, ako vám to dokáže činmi, lebo slová by boli zbytočné a blabla. Fakt som si časom myslela, že to s ním bude v poriadku. Ale nesmierne sa otočil, nespoznávala som ho a dodnes neviem, čo z toho, čo kedy vypustil, bola pravda a dnes, keby som ho stretla, neverím mu ani „Ahoj“.  Ale predsa ma niečo naučil. Tak ho dávam do tejto kategórie. Naučil ma prijať sa takú, aká som. Milovať seba samú ako nikdy predtým. Neveriť ľuďom toľko, koľko som verila doteraz. Mať sa na pozore a dávať na svoje intuície. 

Takže im ďakujem za ich prítomnosť v mojom živote. Priala som si, aby neboli iba princovia. Ale verím, že ten koho som stretla v prítomnosti, bude konečne mojím Kráľom. Hrdinom v každej životnej situácií. Pretože nech si poviete, že som akokoľvek naivná, ja verím, že každá žena má v živote jedného svojho Kráľa. A ten v ich živote vyhráva.

foto: thougtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating