Photo by Juliana Stein from Pexels

Život, to je nekonečná jazda na horskej dráhe. Raz si hore, a raz dole. Chvíle šťastia striedajú okamihy smútku, úspechu predchádza neúspech, láske zase zlomené srdce. Bez čiernej by jednoducho nebola ani biela. No ver, že každý neúspech je tu pre to, aby ťa posunul bližšie k tvojmu cieľu.

Že to nie je občas fér? A nevieš, prečo sa to deje práve tebe? Nuž, ktosi by povedal, že taký je život. Isté však je, že ak by si nevedela, aké je to byť na „dne“, nepochopila by si, akú hodnotu bude mať pre teba „vrchol“. Nevážila by si si úspech, ak by si nezažila, aké je to neuspieť.

Ak si nikdy nemala peniaze nazvyš, budeš si vážiť každý cent, ktorý zarobíš. Ak si okúsila, aké je to ležať s chorobou, uvedomíš si, že zdravie nie je samozrejmosť. Keď ti chlap zlomí srdce, budeš dvojnásobne milovať toho, kto sa k tebe bude správať inak, ako on. Keď ťa tvoje podnikanie zrazí na kolená, až jedného dňa uspeješ, budeš si uvedomovať, že si si to naozaj vydrela.

Neúspech a zlé chvíle v živote nemusia byť iba „trestom“. Ber ich ako poučenie. Vezmi si z nich to, čo ťa to malo naučiť a nenechaj sa nimi zastaviť. Kráčať budeš ďalej, no o čosi viac silnejšia. Poučená z každej chyby, či už si jej príčinou bola alebo nebola ty. Po každom páde môžeš začať odznova. Vyhnúť sa tomu, čo ťa môže opäť zraziť k zemi.

Život ťa občas skúša. Skúša, čo všetko dokážeš prekonať, a ako sa vysporiadať so situáciami, ktoré nastanú. No všetky cesty ťa privedú k cieľu. Každý neúspech je skúškou, či si zaslúžiš úspech. Až sa raz obzrieš späť, pochopíš, že si to potrebovala. Jedného dňa budeš vďačná. Až príde ten správny čas.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife