Pexels/Vladimir Konoplev

Vraj na každú ženu čaká niekde za rohom láska. Hovorí sa, že skôr či neskôr postretne každého z nás, pretože to je to, čo náš život naplní. Kto nevie, aké to je milovať a byť milovaný, ešte nezistil, akú silu tento cit má. Počas svojho života ju stretneme v mnohých podobách a niekedy sa jej nechceme vzdať. Máme pocit, že keď sme ju už našli, splnili sme to, o čom sme snívali.

No aj keď máš na lásku právo, to ešte neznamená, že vieš, ktorá je tá pravá. Neexistuje žiadna múdra kniha, poučka či definícia toho, ako by mala naozaj vyzerať, no dobre vieme, na čo by sa mala aspoň podobať. Pre každého jednotlivca predstavuje iný mix vlastností, situácii a pocitov, no aj napriek tomu je možné, že si ju môžeš zameniť s obyčajným a slepým zamilovaním sa.

Nie nadarmo sa vraví, že býva slepá. Preto to veľakrát býva práve tak, že ak si našla niekoho, kto sa dotkol tvojho srdca, rozhodla si sa, že toto bude ono a iná cesta nevedie. Zavrela si oči pred tým, že ti určité znaky naznačujú, že si sa mohla mýliť a toto nie je skutočná láska. Ale ty si ju nechceš vziať. Veď keď si ju už konečne našla, nechceš o ňu prísť. Aj keď to v realite nie je to, čo si si od vzťahu želala.

Drahá, máš právo milovať. Máš právo byť milovaná. Ale tiež máš právo vedieť, že v živote stretneme aj lásky, ktoré sú len dočasné.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating