unsplash.com

Na chvíľu sa odmlčíš. To sa stáva. Potrebuješ si urovnať v hlave zopár vecí. A možno aj všetky. Čo koho po tom. Je to tvoja hlava a ty sa musíš popasovať s tým čo sa v nej odohráva. Niekedy je to zmätok a chaos, inokedy si idylickým stelesnením harmónie. Nemáš byť vždy usporiadaná. Chaos je taktiež súčasťou toho, kým si. Niekedy musíš byť neriadená strela.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

Povedzme si úprimne. Si šialená a akákoľvek snaha postaviť ťa do radu by sa istým spôsobom dala definovať ako nereálny akt. Si temperamentná a nikdy nikto nevie presne odhadnúť, čo urobíš. Občas konáš s horúcou hlavou, pretože aj napriek zlému načasovaniu, máš dobrý úmysel. Prekračuješ svoje morálne zásady na úkor ľudí, na ktorých ti záleží a je ti úplne jedno, či ich poznáš 5 rokov alebo len 2 týždne. Nadchýnaš sa pre nich príliš rýchlo. Nedokážeš veci nechať nedokončené a nevypovedané, to skrátka nie si ty. Občas je to však skutočne nutné zlatko.

Jednoducho PRESTAŇ!

Prestaň sa podriaďovať tomu, čo chcú ostatní. Prestaň rozdávať všetku svoju energiu, radosť a nadšenie ľuďom, ktorým nerobí problém kašlať na teba aj týždeň bez toho, aby cítili čo i len malú výčitku, že ťa bezpredmetne ignorujú. Tí, ktorí nemajú problém odkráčať z tvojho života hľadiac ti do očí, zatiaľ čo plačeš. Prestaň zachraňovať ľudí, ktorí nechcú byť zachránení. Prestaň venovať toľko svojho času premýšľaním nad tým, či im je dobre, či im nič nechýba. Ak budú chcieť, zariadia sa podľa toho a to s tebou či bez teba.

Takých ako ty, je už veľmi málo. Takých, čo chápu a aj keď nie, aspoň sa o to snažia. Dnes je každý hotovým filozofom a najmä expertom na život, len škoda, že nie na svoj vlastný. Povedia ti ako najefektívnejšie existovať pritom ich život je zúfalým výkrikom do tmy.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com
Si obklopená hlukom, neutíchajúcim dunením. Zlatko dopraj si tú dávku ticha. Potrebuješ ju. Každá z nás ju potrebuje. To je tá chvíľa, kedy konečne môžeš aspoň na sekundu premýšľať nad sebou a nad tým, čo chceš ty sama. Chvíľa, kedy necháš svoje telo odpočinúť od všetkých stresov, ktorým sa denne vystavuješ. Proste moment, kedy je všetko ostatné nepodstatné. Nie si duracelka. Si žena, ja ti verím, že to dokážeš. Fungovať na sto percent 24/7. Poznám to, ale občas príde čas, kedy stačí, že to vieš ty. Nie si tu od toho, aby si dennodenne niekomu niečo dokazovala, pretože sama najlepšie vieš, že kto chce, uvidí aj najmenší náznak, a kto naopak nie, môžeš pred ním vykonať aj zázrak, ale bude tvrdiť, že to je stále málo. Jednoducho si neurobila dosť.

Vydýchnuť si, aj keby si si mala dať len kúpeľ pri sviečkach s pohárom vína, je niekedy tá jediná terapia, ktorú potrebuješ. Máš toho na pleciach príliš. Viac než si ochotná pripustiť. Si skvelá a ľudia, ktorí ťa milujú to vedia. Ostatní…sú skutočne len to. Ostatní! Dopraj si čas na všetko. Zaslúžiš si to. Pýtaš sa prečo? Odpoveď je prostá. Pretože si žena.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife