Kate Middleton
Instagram/katemiddletonprincessofwales

Princezná Kate Middleton sa ozvala prvýkrát od srdcervúceho oznámenia, že bojuje s rakovinou. Čo odkazuje svetu?

Írska garda na platforme X zverejnila list, ktorý vojakom poslala Kate Middleton. Dokonca bolo zverejnené aj video, v ktorom generálporučík James Bucknall jej slová číta vojakom. Oni na záver nadšene zatlieskali.

Čo Kate Middleton odkazuje?

Princezná z Walesu je plukovníčkou írskej gardy. 8. júna preto nemala chýbať na slávnosti Trooping the Colour, ktorú v Londýne vykonáva armáda na oslavu narodenín britského panovníka. Kate tam však neprišla kvôli svojmu zdravotnému stavu. Pred pár mesiacmi totiž svetu oznámila, že bojuje s rakovinou. Aktuálne teda podstupuje chemoterapiu, prečo sa stiahla z verejnosti.

Írskej armáde ale Kate poslala aspoň list. Priznala v ňom, že je hrdá na celý pluk a oceňuje všetkých, ktorí na Trooping the Colour cvičili celé mesiace.

„Byť vašou plukovníčkou je pre mňa cťou a je mi veľmi ľúto, že nemôžem vykonať salvu pri tohtoročnej plukovníckej prehliadke. Prosím, pošlite moje ospravedlnenie celému pluku,“ píše sa v liste, ktorý Kate Middleton napísala armáde a pred vojakmi ho prečítal jej veliteľ.

Vojaci prostredníctvom platformy X princeznej poslali odkaz a zároveň odpoveď na toto pekné gesto. „Írska garda bola hlboko dojatá, keď dnes ráno dostala list od našej plukovníčky, jej kráľovskej výsosti, princeznej z Walesu. Jej kráľovskej výsosti aj naďalej prajeme veľa zdravia.“

Zdroj: X/Irish Guards

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News