Juraj Loj
Instagram/tvjoj/jurajloj

Známy herec a lámač ženských sŕdc, Juraj Loj, si najnovšie zahrá hlavnú postavu v seriáli Einstein. Premiéru bude mať v nedeľu o 20:35 na JOJ-ke. Uvidíš ho tam v role potomka najznámejšieho vedca na svete, ktorý časť svojho života naozaj strávil v Prahe. 

39-ročný slovenský herec Juraj Loj sa preslávil účinkovaním v seriáli Búrlivé víno a pre ženy z celého Slovenska sa stal vtedy aj s*xsymbolom.

Mohla si ho vidieť aj v role spisovateľa v úspešnom filme Trhlina. Stvárnil tam Jozefa Kariku, ktorý, okrem iného, napísal aj mysteriózny príbeh s názvom Trhlina. Tiež si vyskúšal zábavnú reláciu Tvoja tvár znie povedome, no teraz sa dostáva do úplne iného žánru.

Einstain
zdroj: Instagram/jurajloj

Juraj Loj zlomil srdce fanúšičkám

Aktívny je aj na svojom Instagrame, kde ho sleduje viac ako 23-tisíc folllowerov. A hoci si tam svoje súkromie stráži, občas zverejní aj príspevky s rodinou. Pokiaľ patríš k jeho fanúšičkám, asi ti neunikla informácia, že si jeho srdce uchmatla známa herečka Zuzana Kanócz. Majú spolu dokonca tri deti – Lucasa, Izabelu a Leylu.

Namyslený a egoistický fracek

Fešný herec sa už v nedeľu objaví na televíznych obrazovkách v úspešnom nemeckom koncepte. Seriál Einstein je v zahraničí totiž veľmi obľúbený a žiadaný.

Tentokrát si Juraj Loj zahrá matematického, fyzikálneho a chemického génia, ktorý je sebestredný, namyslený a egoistický fracek, ktorý zosmiešňuje každého, kto myslí pomalšie ako on. Rád si zgustne najmä na policajtoch, pričom ešte netuší, že práve s nimi bude spolupracovať.

Juraj Loj
zdroj: TV JOJ/Einstein

V upútavke sa hovorí, že pôjde o neznesiteľného génia s neodolateľným šarmom. Juraj na to má iný názor. „Neznesiteľný je asi silné slovo. Každý, kto niečím vyniká, dokáže byť v nejakej komunite ľudí neznesiteľný. Filipova neznesiteľnosť pramení z časového obmedzenia, ktoré má v súvislosti so svojím smrteľným ochorením,“ priznal herec.

„Svojou inteligenciou pomáha policajtom, takže verím, že si môžu klásť otázku, na čo som tu ja, som vôbec potrebný? Často si ich doberá, robí si z nich srandu a možno ich aj miestami ponižuje,“ popisuje postavu ďalej.

V tomto seriáli si zahrá sukničkára, ktorý nie je schopný zapamätať si ani meno ženy, s ktorou je práve v posteli. Najlepšou historkou hlavnej postavy je, že je prapravnukom Alberta Einsteina, ktorý si tiež rád užíval život za sprievodu krásnych dám vo veselej spoločnosti, hoci ho doma čakala vážna a ustaraná žena.

Juraj Loj ako Einstain
zdroj: TV JOJ/Einstein

Hoci známy herec tvrdí, že to pre neho nie je ľahké, špeciálne sa pripravovať nemusel. „Prečítal som si Einsteinov životopis, čítal som si aj o Huntingtonovej chorobe, ako sa prejavuje, čiže nejaké základné informácie som mal,“ priznal.

„Náročné bolo naučiť sa texty, ktoré boli naozaj ťažké. Bolo dôležité povedať ich s určitou naliehavosťou, presnosťou s pocitom, že naozaj rozumiem a viem, o čom hovorím,“ opísal a doplnil, že fyzikálne zákony či poučky sa musel naučiť a pochopiť ich.

S*exy kaskadér?

Zaujímavosťou je, že Juraj v tomto novom seriáli robí aj kaskadérske kúsky. Dokonca sa nechal nahovoriť na to, aby v zimných mesiacoch strávil chvíľku aj v ľadovom Dunaji.

Juraj Loj v Dunaji
zdroj: TV JOJ/Einstein

„V deň nakrúcania si pri takýchto scénach poviete: ,Ježiš Mária, prečo to tam je!‘ A presne tieto situácie sú potom tie, na ktoré najradšej spomínam,“ hovorí Juraj Loj.

„Napríklad skákanie z mostíka do Dunaja bolo presne tento prípad. Hoci ja som neskákal z mosta, robil to za mňa kaskadér a mňa následne vysadili do rieky, čiže vo vode som naozaj bol,“ opísal. To však nie je všetko! Seriál je plný akčných momentov, ktoré zvládne ako profesionál. Nechaj sa o tom presvedčiť už túto nedeľu.

Seriál Einstain
zdroj: TV JOJ/Einstein

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News