večera

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Čas letí naozaj rýchlo a aj horúce letné dni vystriedali tie chladnejšie, sychravejšie. Avšak i jesenné obdobie má svoje čaro.  Vnímať ho tak máme možnosť všakovakými príjemnými spôsobmi. 

Dokonca, jesennú náladu si môže každá z nás dopriať i v pohodlí domova práve vtedy, ak nie je ani vonku najpríjemnejšie počasie. V takýchto chvíľach sa aj nášmu telu žiada akosi viac zahriať.

Jedným zo spôsobov, ktorými si môžeš spestriť toto ročné obdobie je príprava jesenných jedál. Zahrejú a nielen to. Sú navyše aj veľmi chutné a či sa už rozhodneš pre zdravú alebo klasickú verziu, je len na tebe.

Hokkaido polievka

Milovníčky hokkaida sa nájdu práve v tomto recepte. Tento typ polievky patrí medzi tradičné, sezónne jesenné jedlá. Jej chuť je nesmierne lahodná a určite si na nej pochutnajú aj ostatní členovia rodiny. Nie je dokonca ani náročná na prípravu či suroviny. Postačí ti hokkaido, cibuľa, cesnak, maslo, soľ, šľahačková smotana, tekvicový olej a tekvicové semiačka. Inšpiráciu na jej excelentnú chuť nájdeš v tomto videu.

Jesenné zahrievajúce jedlo

V prípade, že by si si dopriala niečo teplé, chutné a zároveň zdravé, určite stav na tento recept. Ani tu nebudeš potrebovať veľa surovín. Okrem základných korenín a oleja si priprav uhorky, cibuľu, cesnak, papriku, pažítku, cviklu, hokkaido, syr a môžeš sa pustiť do prípravy.

3 jesenné tipy na obed alebo večeru

Ak by si rada pripravila touto formou napríklad aj celý obed alebo večeru, určite nevynechaj krémovú polievku z mrkvy, zemiakov, chutné tekvicové cestoviny z hokkaido tekvice a červenej papriky či  vegánsky jablkový koláč z čerstvých jesenných jabĺk. Všetky recepty nájdeš na jednom mieste.

4 recepty na rýchle jesenné pečenie

Slané, sladké, chrumkavé i zdravé. Aj v týchto receptoch sa nájdu tie, ktoré si rady pochutia na škoricových slimákoch, sušienkach alebo na pečenej sezónnej zelenine. I v tomto prípade nájdeš všetky 4 recepty v jednom videu. Tak smelo do toho! 🙂

K jeseni patrí nielen sychravé počasie, ale i možné prechladnutia. Akým spôsobom si môžeš aj v tomto smere pomôcť, nájdeš v tomto našom článku.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife