V čase, kedy vyzerajú stromy ako vo svojej jeseni života a tvoj dych sa pomaly, ale určite mení na paru vieš, že už je tu jeseň a zima vykúka hneď za rohom. Pôsobí to aj na našu náladu. Šero, ktoré vidíš z výhľadu okna sa prenáša aj do tvojej duše. Vonku sú síce krásne žlto-oranžové stromy a napadané lístie, ale čo keď všade okrem parkov a jazier je to vonku prevažne sfarbené do 50. odtieňov šedej? Ako sa vyrovnať s tým, že naša nálada počas dňa zakúsi 50 rôznych odtieňov depky? Je to ťažké, prekonať toto obdobie bez ujmy. Z bezstarostného leta a slnka, pohárikov pri bazéne a horúcich nocí nastáva stresové obdobie v škole a všetko zrazu vyzerá tak márne. Z toho aké to bolo bezstarostné, je to zrazu starostné až príliš. Najradšej by si len sedela doma pod dekou a pozerala celý deň seriály a filmy. Samozrejme s nutellou v ruke.

Processed with VSCO with m5 presetbed Foto : weheartit.com

Znie to naozaj zúfalo a depresívne, ale čo s tým keď je to tvoja momentálna realita? Neostáva nič len si tieto dni nejako preskákať. Alebo nie?

cozeFoto : weheartit.com

Prežívala som krásne obdobie. September vždy patril medzi mesiace, ktoré boli moje šťastné… Sprevádzal ho pocit, že sa práve začína akési nové obdobie môjho života. Tento rok sa toho dialo v septembri naozaj veľa, nejaké tie super okolnosti to potiahli ďalej ako to bolo zvykom. Komplikáciam som sa nemohla vyhnúť, ale nejakým zvláštnym spôsobom to na mňa nevplývalo. Pociťovala som, že sú tu, ale bola som príliš vysoko nad zemou, aby sa ma mohli dotknúť.

windowaurumnFoto : weheartit.com

Predstav si scénu v nejakom filme, dej sa vyvíja pekne, postavy sú šťastné. Keď zrazu nastane sek, čierna tma a na obrazovke to zrazu vyzerá úplne inak… Tak, tak nejak to vyzeralo aj u mňa.. Precitla som všetky negatívne pocity, ktoré som si zbierala počas mojich rušných dní a uvedomila si, že som ostala smutná. Nemala som na to žiaden podstatný dôvod len asi tisíc malých, ktoré mi zrazu prišli strašne mocné… Do toho som sa pozrela von oknom a videla, ako sa to celé “zjesenieva” a tkzv. depka bola na svete. Čo stým ?!

bookFoto : weheartit.com

Veľa som premýšľala prečo som taká ostala a vždy som to dala za vinu počasiu. Konieckoncov mi to tak aj hovorili ľudia naokolo.. Pri ďalšej fáze môjho zisťovania v čom to pramení mi napadlo, že jeseň a jar, prechodné obdobia, v mojom živote predstavovali vždy akúsi skúšku. Samozrejme súvisí to so zmenou, musíš sa prispôsobiť všetkým tým veciam, ktoré sa okolo teba dejú aj keď nechceš. Jeseň a jar tu boli vždy pre mňa na to či vytrvám. Vytrvám v tom, čo som si stanovila v lete či v zime. V lete sú prázdniny, dovolenky a človek získava veľa nových snov a plánov, ako by mohol zmeniť svoj život. V zime poznáme naše úžasné predsavzatia do nového roku, ktoré vydržia obvykle maximálne týždeň. Jeseň bola vždy tým obdobím kedy sa ukázalo čo bolo v lete skutočné a čo nie, v čom vytrvám, ako budem pokračovať. Znie to desivo, ale minimálne polovica vecí, ktoré si takto stanovíme nedodržíme. Možno práve takéto obdobia nás formujú, zaceľujú a zároveň deprimujú.. Zisťujeme o sebe viac a to sa nám nie až tak páči.focusFoto : weheartit.com

Áno, je pochopiteľné ak si aj ty ostala apatická a smutnejšia ako obvykle. Ako si sa mohla dočítať vyššie aj ja 😀 ! Toto obdobie však vnímam aj ako obdobie, kedy sa môžem viac zahĺbiť do seba a premýšľať o tom ako chcem, aby veci vyzerali. Stretávam sa s ľuďmi, ktorí sú pre mňa skutočne dôležití, pretože kto by chcel ísť von do tej zimy len tak však? Príliš veľa pozitív ma však bohužiaľ nenapadá.. Ospravedlňujem sa, že nie som stále pozitívna. Teším sa z toho, že môžem stráviť celé dni v posteli s knihou a vychutnávať si tú atmosféru, ale na moju psychiku to bohužiaľ dobre nevplýva. V neposlednom rade týmto nechcem uraziť nijakých milovníkov jesene, celá tá atmosféra okolo toho je neskutočná, snažím sa len vyjadriť pocity, ktoré mi prináša.

Nesústreď sa na to, že o chvíľu príde leto, pretože je príliš ďaleko, sústreď sa na to čo je teraz, má to nejaký význam. Možno o chvíľu pochopíme aký 😉 …
V poslednom rade by sme to všetko nemali hádzať na krásnu prírodu, pretože je to vonku nádherne melancholické.autumnZdroj : weheartit.com 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife