instagram/amyseder

Máš pocit, že všetci okolo teba majú jasnú vidinu budúcnosti? Spolužiačky už na škole vedeli, čím sa chcú živiť, kamošky majú predstavu, kde sa vidia o 5 rokov, majú svoje koníčky, sny, ciele, … a ty sa na nich pozeráš a vo vnútri sa tichúčko pýtaš samej seba A čo ja?

Možno si skončila školu, no nemáš predstavu, čo ďalej. Možno si v práci, ktorá ťa vôbec nebaví, možno na životnej križovatke, na ktorej netušíš, kam odbočiť. Je problém v tebe? Nie si dosť ambiciózna alebo naozaj nevieš, čo by ťa napĺňalo? Všetky tieto otázky a pocity i môžu navodiť pocit menejcennosti, pocit, že tvoj život nemá zmysel ani smer.

No nič z toho nie je pravda. Je úplne v poriadku, ak si ten svoj smer ešte nenašla.

Nikto to nepovedal a ani život neprikázal, že akonáhle dospeješ, budeš mať vo všetkom jasno. Nikdy nie je neskoro. Táto veta platí azda na všetky aspekty života. Na lásku, rodinu, učenie sa nových vecí, zmeny, nové sny a ich plnenie, … To, že teraz nevieš, kam sa pobrať, ešte neznačí, že ostaneš stáť na jednom mieste už navždy. Všetko má svoj čas a svoj dôvod.

Na dobré sa oplatí počakť, však? Preto neupadaj do depresie, nestresuj a neobviňuj sa, jednoducho ber to tak, že tvojím cieľom je momentálne samotná cesta k nemu. Život ti už ukáže, čo bude tvojou náplňou. Jedného dňa nájdeš samú seba aj to, že celý čas si smerovala niekam, kde si sa zrazu ocitla.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife