Unsplash/Jonathan Borba

Čo je podľa teba vo vzťahu to najdôležitejšie? Ak už za sebou máš nejaké skúsenosti, potom dobre vieš, že to nie je iba o láske, ale aj iných faktoroch, ktoré musia jednoducho fungovať. Jedným z nich je práve dôvera, ktorá nás s partnerom spája, a vďaka ktorej vieme, že sme jeden k druhému úplne otvorení. Až tak, že nás to môže zraniť, no je to dôkaz, že láska je skutočná.

Ak v tvojom vzťahu platí nasledujúcich 5 bodov, potom máš šťastie, našla si toho, kto to s tebou myslí vážne.

Nemáte potrebu kontrolovať sa

Kde si bol? S kým si bola? Kto ide s tebou? Budú tam aj iné ženy? Takéto otázky sú pre vás niečo smiešne, pretože nemáte potrebu robiť žiarlivostné scény bez dôvodu, či si počas programu vyvolávať, aby ste „nenápadne“ zistili, či vám ten druhý neklamal.

Takáto kontrola podľa vás do vzťahu nepatrí, ste dospelí ľudia, nie svoji rodičia, ktorí chcú o všetkom vedieť. Ak takto fungujete, potom ste v dôvere lepší ako väčšina ostatných.

Viete o sebe to najtrápnejšie i najbolestivejšie

Poznáš jeho najsmiešnejšie historky, ale i tie, pri ktorých sa cítil naozaj trápne. A nie len to, zveril sa ti aj so životnými momentami, ktoré boli pre neho ťažké či bolestivé. Také, ktoré si človek necháva len pre seba, pretože nechce cítiť hanbu, ľútosť či pohŕdanie.

Ak viete o sebe naozaj všetko, potom obaja naozaj veríte v to, že ste si súdení.

Neskrývate svoju online aktivitu

Nechodíte telefonovať do vedľajšej miestnosti, nezakrývate si mobil, keď vám príde SMS-ka, neberiete si ho všade so sebou, aby náhodou do neho nemohol ten druhý nakuknúť. Možno poznáte aj svoje heslá na sociálne siete, no aj tak nemáte nutkanie „overiť si“, či sa tam nedeje niečo, čo by sa vám mohlo zdať ako podvádzanie.

V tejto online dobe je to absolútne vzácne, tomu môžeš veriť.

Viete si do očí povedať i nepríjemné veci

Skutočnou skúškou dôvery je fakt, či si viete vzájomne povedať aj veci, ktoré vám nemusia byť príjemné z toho pohľadu, že by ste sa mohli nejako uraziť. Nemáme na mysli to, keď sa veľmi pohádate a vykričíte si škaredé veci, ale to, či si viete sadnúť a vypustiť zo seba niečo, čo vás trápi, len aby ten druhý vedel o tom, čo máte na mysli. Nehráte zbytočné hry: „Nič mi nie je.“

Ak mu niečo zatajíš, trápi ťa to

Dôležité veci pred sebou netajíte v žiadnom prípade, no ak sa stane, že mu nepovieš (nie klameš, iba zatajíš) o niečom, čo by možno mal vedieť, trápi ťa to tak, že to nevydržíš a priznáš sa. Jednoducho ťa žerie svedomie, keď si uvedomuješ, že k nemu nie si naozaj na 100 % otvorená.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating