instagram/charlieandlauren_

Nezáleží na tom, či si bola dlhodobo single alebo si len nedávno ukončila vzťah. Keď máš pred sebou nový, nemala by si sa do neho vrhať hlava-nehlava. Vieme, že city a láska sú silné nástroje, ktoré ti opantajú rozum, no skús sa zamyslieť nad nasledujúcimi 3 otázkami, ktoré ti možno otvoria oči.

Polož si ich, aby si bola férová nie len k človeku, s ktorým si začínaš a zbytočne si mu neublížila, ale najmä kvôli sebe, aby si si isté veci ujasnila.

Som šťastná aj vtedy, keď som single?

Je to jednoduché – ak nedokážeš byť šťastná vtedy, keď si sama, ako chceš byť šťastná vtedy, keď sa máš o to šťastie s niekým deliť? Alebo si azda myslíš, že vzťah ťa šťastnou spraví? Drahá, nikto iný nemôže mať na tento aspekt taký vplyv. Nemôžeš si myslieť, že tvoj život závisí od iných ľudí.

Iba človek, ktorý má vysporiadané vlastné veci, myšlienky a vie, čo od života chce a ide si za tým, môže do vzťahu priniesť svetlo. Ak nemiluješ sama seba, ak nie si spokojná s tým, ako funguješ, prečo by to mal na tebe milovať niekto iný? Nehľadaj záchranné koleso, hľadaj niekoho, s kým vaše spoločné šťastie zdvojnásobíte.

Neťahám do nového vzťahu rany z minulosti?

Máš strach zo vzťahu, pretože si zažila bolestivý rozchod? Myslíš ešte na svojho ex? Skutočne k nemu už nič necítiš? Nemáš nejaké úmysly, ktoré chceš novým vzťahom pochovať? Do nového vzťahu by si mala ísť s čistým štítom.

Napríklad, ak stále miluješ svojho ex alebo sa na neho hneváš tak, že sa mu chceš iba pomstiť či dokázať, že si sa novým vzťahom cez neho preniesla, iba tak ublížiš ďalšiemu človeku, ktorý za nič nemôže. Určite by si ty sama nechcela byť iba tou, ktorá má byť nálepkou na ranu. Tajné úmysly nie sú povolené.

Ako si s ním predstavujem budúcnosť?

Je to len flirt alebo niečo, čo má pevné základy? Je to človek, ktorý sa ti páči fyzicky alebo vás spája množstvo iných vecí? A vieš si s ním predstaviť reálnu budúcnosť? Na všetky tieto otázky by si si mala odpovedať skôr, ako sa možno znova popáliš kvôli tomu, že si bola naivná.

Nie si si istá odpoveďami? Potom sa otestuj v našom rýchlom kvíze, ktorý ti možno odhalí pravdu viac: Si skutočne pripravená na vzťah?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating