Sebecká žena

Ktorá z nás si o sebe nemyslí, že jej dobré vlastnosti prevyšujú tie zlé? Ak však máme v sebe kúsok sebareflexie, vieme nahlas priznať aj „chyby“, ktoré sú všeobecne považované za tie zlé. Jednou takou je vlastnosť, pri ktorej si o tebe ľudia okolo teba myslia, že si sebecká žena. Toto si totiž o sebe prizná len málokto.

Ak si to ale aspoň čiastočne uvedomuješ a kdesi vo vnútri túžiš po tom, aby si to zmenila, nie len preto, aby ťa okolie bralo za lepšieho človeka, ale aby si bola spokojnejšia aj ty sama, môžeš na tom zapracovať. Nasledujúce tipy ti s tým efektívne pomôžu.

Jeden nezištný skutok

Daj si úlohu, alebo lepšie povedané, jeden mesačný cieľ – aspoň raz za mesiac sprav nejaký dobrý skutok, čin, ktorý bude nezištný. Niečo, z čoho ty sama nebudeš mať žiaden profit, no niekto iný možno áno. V tvojom okolí sa určite nachádzajú desiatky vecí, ktoré na to môžeš využiť.

Za celý rok to bude „len“ 12 dobrých skutkov, no pomaly ťa naučia nemyslieť iba na seba. A keď uvidíš, ako ti možno niekto iný bude vďačný, pochopíš, prečo je krásne nepozerať iba na seba.

Čo dáš, to sa ti aj vráti

Ďalšia úloha je skôr na zamyslenie. Vlastne, má v sebe aj trocha sebeckosti, no v tom správnom smere. Karma totiž funguje vždy, aj keby si na ňu mala čakať.

Pamätaj si, že všetko, čo si ochotná urobiť pre iných, všetko, čo robíš s čistým a dobrým úmyslom, sa ti raz aj vráti. Ak sa nezmeníš, jedného dňa ti vesmír spočíta aj to, že si bola tak sebastredná. Nebudeš sa môcť spoľahnúť na to, že ti niekto pomôže, ak to nevieš robiť ani ty.

Trénuj si všímavosť

Ďalšou úlohou, ktorú by si si mohla dať, je trénovanie všímavosti. Sebecká žena sa v spoločnosti správa tak, akoby nikto iný okolo nej ani nebol. Skús sa naozaj pozerať na ľudí, a snaž sa zapamätať o každom nejaký detail – niečo, čo povedal, urobil. Dokážeš to udržať v hlave aspoň týždeň?

V slovách môžeš nájsť aj návod na to, ako niekomu s niečím pomôcť, čím si splníš aj prvý tip.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife