V živote by nám nemala chýbať pokora a ľudskosť, no to neplatí vo všetkých prípadoch. Niekedy sa musíš zamerať iba na seba a vlastné blaho, aby si nezišla zo svojej cesty. Neboj sa učiniť dôležité rozhodnutia, vďaka ktorým sa môžeš posunúť ďalej. Portál Thinking Humanity, Lifehack a Forbes uviedli, za čo by si sa rozhodne nemala ospravedlňovať.

Aj NIE je odpoveď

Nemusíš s každým a so všetkým súhlasiť. Máš právo na vlastný názor, či plány. Nie si povinná byť dostupná pre ostatných ľudí 24/7. Iste, keď ťa niekto požiada o pomoc alebo stretnutie a sú na to práve vhodné okolnosti, prečo nie. Lenže rozhodne sa nenechaj roztrhať.

Si pre seba prioritou

Ty vieš, čo je pre teba najlepšie a komu si ochotná venovať svoju energiu a čas. Nenechaj sa stiahnuť na zlé chodníčky milými slovami. Neboj sa spáliť mosty s kýmkoľvek, kto voči tebe nie je čestný, ale práve naopak, toxický. Rozhoduj sa na základe najviac dôležitej priority – vlastného života a seba. Za tieto kroky sa nikdy neospravedlňuj.

Nedokážeš ovplyvniť svoje city

Zaľúbila si sa? Cítiš hnev a frustráciu? Rozhodilo ťa niečo? No a čo. Si človek, ľudská bytosť, pre ktorú sú tieto situácie prirodzené. Akokoľvek sa snažíš pôsobiť diplomaticky a vyrovnane, niekedy sa to jednoducho zvrhne. Len si to nevyčítaj a neľutuj to, čo sa v sebe odohráva.

Byť sama sebou

Každý z nás má svoje nedokonalosti. To však neznamená, že by sme ich mali skrývať a hanbiť sa za ne. Práve naopak – mali by sme sa akceptovať a nerobiť zo seba niekoho iného. Aj keby si mala nejaké to kilečko navyše, či menšie pozadie alebo vyhádzanú pleť, čo je na tom zlé? Si to ty. Nádherná a prirodzená. Ľúb samú seba a vtedy ti prídu do života tie správne osoby.

Neospravedlňuj sa za svoju intuíciu

Máš od začiatku z niekoho alebo niečoho zlý pocit? Ver svojmu inštinktu. Akokoľvek by to malo vyznieť, tvoje presvedčenie ti vždy správne napovie. Okrem toho budeš aj opatrnejšia a tento mierny odstup dokáže byť veľmi prospešný. Len si zapamätaj, že za tieto veci sa rozhodne nemusíš ospravedlňovať. Nie si povinná niekomu od začiatku veriť alebo vykonávať danú činnosť napriek tomu, že ti ide proti srsti.

Zdroj: Thinking Humanity, Lifehack a Forbes

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.