dunaj k vašim službám

Slovenskí herci zo seriálu Dunaj, k vašim službám si pri natáčaní prechádzajú rôznymi náročnými scénami. Jedna z najťažších prišla určite vo chvíli, keď zomrela postava Wolfiho, pričom TV Markíza ju zverejnila aj na svojom Instagrame.

Po letnej pauze sa na obrazovky TV Markíza vrátil obľúbený slovenský seriál Dunaj, k vašim službám, ktorý sa odohráva v roku 1939 v Bratislave. Nové časti so sebou priniesli herecké stálice, ako sú Kristína Svarinská, Marek Rozkoš, Filip Tůma či Ján Koleník, ale aj uplne nové postavy.

Okrem Janky Kovalčíkovej a českej hviezdy Jana Révaia pribudli do deja aj dve bábätká – Evino a Helgino. U maličkého Wolfiho však nastal bolestivý koniec. Vytúžené dieťa Helgy a Waltera Klausovcov zomrelo na následky nebezpečnej choroby.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa JAN KOLENIK (@jan_kolenik)

Jedna z najdojímavejších scén

Záškrtom, ktorý bol v minulosti jednou z hlavným príčin úmrtnosti u detí a dospievajúcich, sa v seriáli nakazilo niekoľko ratolestí vrátane Wolfiho a Jakubových súrodencov. Tie však Šarlota zachránila podaním konského séra dovezeného zo zahraničia.

Keďže očkovanie v tom čase ešte nebolo schválené, Klausovci ho odmietli so slovami, že zo syna nespravia pokusného králika. Walter si to síce napokon rozmyslel, no už bolo neskoro. Prišlo tak k tomu najhoršiemu.

Plakali asi všetci

Herci Ján Koleník a Jana Majeská sa s mimoriadne náročnou scénou popasovali naozaj bravúrne. Spolu s nimi si pri obrazovkách poplakal určite aj nejeden divák, ktorý precítil bolesť zo straty vlastného dieťaťa. Svedčia o tom i reakcie na sociálnych sieťach.

„Posledné dve časti preplakané aj napriek tomu, že to je seriál. Najlepší seriál, aj keď takto náš maličký Wolfi musel zomrieť,“ znie jeden z mnohých emotívnych komentárov, ktoré pristáli na Instagrame pri videu dojímavej scény.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Televízia Markíza (@tvmarkizaofficial)

Zdroj: Instagram/tvmarkizaofficial

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News