Photo by Amy Humphries on Unsplash

Jedno múdro hovorí: láska nehádaná, málo milovaná. Je totiž úplne normálne, ak vo vzťahu nastanú hádky. Je to jeho prirodzenou súčasťou. Občas potrebujete obaja vybuchnúť, aby ste si uvedomili, ako vám na sebe záleží a udobrili sa. Problém nastáva vo chvíli, keď hádanie sa prekročí určité hranice.

Hádky aj 2x týždenne

Sú páry, u ktorých je krik na dennom poriadku. Títo ľudia si uvedomujú, že ich vzťah nefunguje, no aj tak stále ostávajú spolu. Potom je tu skupina ľudí, ktorí tvrdia, že hádanie sa patrí k nim a vyjadrujú si tak pocity. To môže byť pravdou, ale netreba tomu slepo veriť.

Keď je u vás bežné, že sa poriadne pohádate aj dvakrát do týždňa, naozaj si vieš takto predstaviť fungovať do konca života? Nie je hádka ako hádka. Pár minútová výmena názorov, ktorá skončí udobrením a kompromisom, sa s hlučnou hádkou, po ktorej ste obaja naštvaní, nemôže porovnávať.

Vyťahovanie starých krívd

Hádať sa o veciach, ktoré aktuálne riešite vo vzťahu je normálne. Problém nastáva vtedy, ak danú vec nedokážete nijak vyriešiť a vaše hádanie sa skĺzava do osobných útokov. Začnete vyťahovať veci, ktoré sa stali už dávno a mali by byť zakopané a zabudnuté.

Ak to robíte, nie ste so starými omylmi vyrovnaní a zrejme nikdy nebudete. Čo bolo, bolo. Treba si to vyjasniť raz a navždy. Inak sa v tomto kolotoči budete zasekávať donekonečna.

Psychický či fyzický útok

Keď sme pri osobných útokoch, je tu ešte jedna, a azda najdôležitejšia hranica. Pokiaľ ju jeden z vás prekročí, ten druhý by sa mal okamžite zbaliť a odísť. Pretože milujúci partner nikdy nebude na svoju polovičku útočiť psychicky ani fyzicky.

Manipulovanie, krik, urážanie, facka, … nech je už podstatou vašej hádky čokoľvek, toto nesmieš tolerovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating