thoughtcatalog.com

Pozri sa na Tvojich rodičov. Aj po rokoch sa bezpodmienečne milujú, lásku si dokazujú maličkosťami, bezvýhradne si dôverujú a ich vzťah je postavený na úprimnosti. Patria ku generácii, ktorá vie, že jedine úprimnosťou sa dá získať dôvera. A bez dôvery nie je možné vybudovať dlhodobý a stabilný vzťah.

Ak sa pokúsim porovnať našu generáciu s tou predošlou, nájdem niekoľko zásadných rozdielov. Iste, spoločnosť sa mení, okolnosti sa menia, menia sa aj podmienky a s nimi aj ľudia. To, čo tvorí základ šťastného a spokojného života by však malo ostať nezmenené.

Možno nás tak veľmi zmenili sociálne siete. Je omnoho jednoduchšie klamať cez napísané slová, ako keď pozeráme priateľom a rodičom priamo do očí. Internet a sociálne siete nám umožňujú vytvárať si svet plný klamstiev, lží a neúprimnosti. Umožňujú nám nereagovať a neodpovedať, ak sa nám otázka nepáči. Dovolia nám vymazať zo života niekoho jednoduchým kliknutím. Ak by sme život postavili viac na osobnom kontakte, možno by sme lepšie rozumeli jeden druhému.

foto: pexels.com foto: pexels.com

Možno nás zmenila túžba byť dokonalými. Bojíme sa odokryť svoj vnútorný svet, pripustiť si niekoho k telu a preto radšej svoje skutočné JA zaodievame do klamstiev. Pod tlakom spoločnosti sa snažíme byť perfektnými a klameme často aj samých seba. Navonok sa snažíme pôsobiť ako silní a sebavedomí ľudia, v skutočnosti však často bojujeme sami so sebou. Nikto ale nie je dokonalý a každý človek má aj slabé miesta, ktorých ak sa niekto dotkne, tak to zabolí.

foto: pixabay.com foto: pixabay.com

A niekedy je možno problémom len to, že sa bojím prílišnou úprimnosťou ublížiť. Pravda občas zabolí a nie vždy je príjemné ju počúvať. Výnimočne sa stáva, že prílišná úprimnosť vytvorí medzi dvomi ľuďmi priepasť. Po tom, ako povieme nepríjemnú pravdu môže nastať chvíľa smútku a trápenia. Z dlhodobého hľadiska však posilní vzťah a pomáha vybudovať dôveru.

Každý vzťah v živote by mal obsahovať niekoľko ingrediencií. Tou základnou, na ktorej by však mal byť postavený je dôvera. A tá sa dá vybudovať, len ak sa naučíme vyhýbať klamstvám, aj za cenu nepríjemnej pravdy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife